Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Pawel Michalczyk

Bochnia wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach? Jest projekt uchwały

Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano Fot. Paweł Michalczyk Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano
Pawel Michalczyk

Możliwe, że już niedługo w Bochni nie będzie można kupić alkoholu nocą w sklepach całodobowych. Rada miasta prowadzi konsultacje w sprawie zaostrzenia lokalnego prawa.

To pokłosie ustawy, która weszła w życie 9 marca br. Na jej podstawie bocheński magistrat opracował wstępne projekty trzech uchwał. Wnioskowała o to Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej. Pierwsza dotyczy ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, druga - określenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania trunków.

Największe emocje budzi trzeci projekt dotyczący ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży. Innymi słowy: chodzi o sklepy całodobowe. Pierwsze dwa projekty muszą być dostosowane do nowej ustawy, a zapisy trzeciego projektu mogą być wdrożone, o ile tak zdecyduje rada miasta. Na razie sprawa jest konsultowana.

Alkohol będzie dostępny, ale...

Radny Marek Gruca, przewodniczący Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej przekonuje, że bochnianom nie zaszkodzi proponowane przez jego komisję rozwiązanie.

- Ograniczenie w godzinach od 22 do 6 miałoby dotyczyć wyłącznie sprzedaży w placówkach detalicznych, nie zaś w lokalach gastronomicznych. Zatem nie ma mowy o tym, że w Bochni nie będzie można w porze nocnej w ogóle nabyć i spożyć alkoholu - podkreśla.

Jednym z pretekstów do powstania projektu uchwały były coraz częstsze sygnały dotyczące nocnych awantur m.in. na os. Niepodległości i niszczenia mienia.

Czytaj więcej i dowiedz się co o proponowanych zmianach sądzą mieszkańcy oraz radni. 

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Pawel Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.