Pawel Michalczyk

Bochnia wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach? Jest projekt uchwały

Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano Fot. Paweł Michalczyk Daniel Luraniec jest niezadowolony z pomysłu ograniczenia handlu alkoholem w Bochni w godzinach od 22 do 6 rano
Pawel Michalczyk

Możliwe, że już niedługo w Bochni nie będzie można kupić alkoholu nocą w sklepach całodobowych. Rada miasta prowadzi konsultacje w sprawie zaostrzenia lokalnego prawa.

To pokłosie ustawy, która weszła w życie 9 marca br. Na jej podstawie bocheński magistrat opracował wstępne projekty trzech uchwał. Wnioskowała o to Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej. Pierwsza dotyczy ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, druga - określenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania trunków.

Największe emocje budzi trzeci projekt dotyczący ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży. Innymi słowy: chodzi o sklepy całodobowe. Pierwsze dwa projekty muszą być dostosowane do nowej ustawy, a zapisy trzeciego projektu mogą być wdrożone, o ile tak zdecyduje rada miasta. Na razie sprawa jest konsultowana.

Alkohol będzie dostępny, ale...

Radny Marek Gruca, przewodniczący Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej przekonuje, że bochnianom nie zaszkodzi proponowane przez jego komisję rozwiązanie.

- Ograniczenie w godzinach od 22 do 6 miałoby dotyczyć wyłącznie sprzedaży w placówkach detalicznych, nie zaś w lokalach gastronomicznych. Zatem nie ma mowy o tym, że w Bochni nie będzie można w porze nocnej w ogóle nabyć i spożyć alkoholu - podkreśla.

Jednym z pretekstów do powstania projektu uchwały były coraz częstsze sygnały dotyczące nocnych awantur m.in. na os. Niepodległości i niszczenia mienia.

Czytaj więcej i dowiedz się co o proponowanych zmianach sądzą mieszkańcy oraz radni. 

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Pawel Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.