Paweł Michalczyk

Brzesko. Szpital musiał wstrzymać planowe przyjęcia, bo woda była skażona bakteriami grupy coli

Pacjenci uważają, że dyrekcja szpitala w Brzesku dobrze poradziła sobie z kryzysem, jakim było skażenie wody w sieci Fot. Paweł Michalczyk Pacjenci uważają, że dyrekcja szpitala w Brzesku dobrze poradziła sobie z kryzysem, jakim było skażenie wody w sieci
Paweł Michalczyk

Szpital w Brzesku liczy straty powstałe w wyniku skażenia wodociągu. Przez dwa dni pacjenci placówki mieli zakaz korzystania z wody, płynącej z kranów. W sieci stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Na szczęście sytuacja została już zażegnana.

Skażenie wody odkryto podczas rutynowych badań w piątek. Stwierdzono 97 jednostek bakterii grupy coli na 100 mililitrów wody (norma to zero). Dyrekcja wprowadziła zakaz spożywania wody. Komunikat zawisł na oddziałach i na stronie internetowej placówki. O awaryjnej sytuacji pacjentów informował personel.

Dezynfekcja sieci szpitalnej

W konsultacji z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od piątku trwała dezynfekcja i przepłukiwanie sieci wodociągowej w szpitalu. Sytuacja wymusiła opróżnienie zbiornika wypełnionego wodą na wypadek awarii.

- Kilkaset metrów wody musieliśmy wylać do kanalizacji - ubolewa Adam Smołucha, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku.

Wszystko to odbywało się w czasie, gdy na szpitalnych oddziałach przebywało ponad 200 pacjentów. Na dwie doby wstrzymano planowe przyjęcia nowych chorych.

Czytaj więcej:

 • Trwa szacowanie strat. Ile stracił szpital?
 • Skąd wzięło się skażenie?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Paweł Michalczyk

Zajmuje się tematyką lokalną dotyczącą terenu powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Porusza sprawy społeczne, polityczne, kulturalne i religijne. Z mediami na stałe jest związany od 2004 roku, a pierwsze kroki dziennikarskie stawiał w 1997 roku. Z Gazetą Krakowską i serwisem Naszemiasto.pl jest związany od 2018 roku. Jego pozadziennikarskie zainteresowania to muzyka (m.in. rock progresywny), turystyka górska (Tatry, Gorce, Bieszczady), literatura, film (zwłaszcza kino skandynawskie).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.