Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sławomir Bromboszcz

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Nie jesienią br. jak pierwotnie zapowiadano, a dopiero na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu na ul. Słowackiego w Trzebini. Opóźnia się również zakończenie remontu wiaduktu na drodze krajowej 79.

Kierowcy i piesi wciąż mają trudności z przejazdem i przejściem przez wiadukt na DK 79. Po generalnym remoncie konstrukcji otwarto ją dla ruchu 20 sierpnia br. Prace wykończeniowe tj. budowa chodników, oświetlenia i barierek miały potrwać do 9 listopada. Wykonawcy, firmie Gotowski, nie udało się dotrzymać terminu, a kierowcy muszą przeciskać się wąskimi pasami.

- Dla mieszkańców i pozostałych osób korzystających z tej drogi to ogromne utrudnienie. Gdy spadnie śnieg i będzie ślisko, to będzie katastrofa - mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Burmistrz dziś wyśle pismo do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie z prośbą o jasne i stanowcze zajęcie stanowiska, kiedy ostatecznie zakończy się remont.

Wcześniej wykonawca zwrócił się z prośbą do GDDKiA o wydłużenie terminu realizacji prac do końca maja przyszłego roku. Na razie w tym temacie decyzja jeszcze nie zapadła i nie wiemy, kiedy faktycznie prace się zakończą. Dla kierowców i pieszych mamy jednak dobrą wiadomość.

Czytaj więcej:

 • Poczekać przyjdzie nam również na rozpoczęcie prac związanych z budową wiaduktu przy ul. Słowackiego w Trzebini. Kiedy ruszy remont? 
 • Stare wiadukty do remontu
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.