Sławomir Bromboszcz

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont

Budowa wiaduktu w Trzebini dopiero za rok. Przestarzałe konstrukcje poczekają na remont Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Nie jesienią br. jak pierwotnie zapowiadano, a dopiero na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu na ul. Słowackiego w Trzebini. Opóźnia się również zakończenie remontu wiaduktu na drodze krajowej 79.

Kierowcy i piesi wciąż mają trudności z przejazdem i przejściem przez wiadukt na DK 79. Po generalnym remoncie konstrukcji otwarto ją dla ruchu 20 sierpnia br. Prace wykończeniowe tj. budowa chodników, oświetlenia i barierek miały potrwać do 9 listopada. Wykonawcy, firmie Gotowski, nie udało się dotrzymać terminu, a kierowcy muszą przeciskać się wąskimi pasami.

- Dla mieszkańców i pozostałych osób korzystających z tej drogi to ogromne utrudnienie. Gdy spadnie śnieg i będzie ślisko, to będzie katastrofa - mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Burmistrz dziś wyśle pismo do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie z prośbą o jasne i stanowcze zajęcie stanowiska, kiedy ostatecznie zakończy się remont.

Wcześniej wykonawca zwrócił się z prośbą do GDDKiA o wydłużenie terminu realizacji prac do końca maja przyszłego roku. Na razie w tym temacie decyzja jeszcze nie zapadła i nie wiemy, kiedy faktycznie prace się zakończą. Dla kierowców i pieszych mamy jednak dobrą wiadomość.

Czytaj więcej:

 • Poczekać przyjdzie nam również na rozpoczęcie prac związanych z budową wiaduktu przy ul. Słowackiego w Trzebini. Kiedy ruszy remont? 
 • Stare wiadukty do remontu
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.