Paweł Chwał

Budżet Tarnowa rodził się w bólu. Co w efekcie dostaną mieszkańcy?

Do budżetu, na wniosek Piotra Wójcika, wpisany został m.in. remont ulicy Piotrowskiego. - Droga wygląda jak sito. Jest tylko doraźnie naprawiana. A Fot. Paweł Chwał Do budżetu, na wniosek Piotra Wójcika, wpisany został m.in. remont ulicy Piotrowskiego. - Droga wygląda jak sito. Jest tylko doraźnie naprawiana. A chodnik? Proszę spojrzeć... - mówi Maria Mulka
Paweł Chwał

Do ostatniej chwili trwały targi radnych i prezydenta o kształt tegorocznego budżetu Tarnowa. Ostateczna liczba zadań, które będą realizowane w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, została przyjęta dopiero podczas przerwy w trakcie czwartkowej sesji budżetowej.

Do prezydenckiego projektu budżetu radni zgłosili w sumie 176 poprawek. Romanowi Ciepieli, który jeszcze niedawno twierdził, że radni postawili go pod ścianą, udało się jednak znaleźć dodatkowe kilkanaście milionów złotych, za które zrealizowana zostanie większość, bo 143 propozycji spośród zgłoszonych przez radnych.

Pieniądze na ten cel pochodzić będą z tzw. nadwyżki budżetowej (większego, niż planowano wpływu z podatków oraz pieniądze, których nie udało się wydać w 2017 r.).

Parkingu jednak nie skreślili

- Nie wycofałem się z żadnego ze zgłoszonych wcześniej przeze mnie zadań. Wbrew temu, co sugerowali radni, nie można było odstąpić z części zaplanowanych inwestycji, bo pozyskaliśmy na nie już wcześniej dofinansowania i podpisaliśmy umowy. To byłoby niepoważne, gdybyśmy zrezygnowali teraz z przyznanych dotacji, a jednocześnie rodziłoby poważne konsekwencje z koniecznością zapłacenia odsetek, a niewykluczone, że również wysokich kar - twierdzi prezydent Ciepiela.

Jako przykład podaje budowę parkingu „parkuj i jedź” w Mościcach, który powstać ma przy wykorzystaniu funduszy unijnych. To oszczędności m.in. kosztem parkingu proponowali wcześniej rajcy.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • czy budowa stadionu w Tarnowie  zostanie zablokowana
 • czy miasto weźmie kredyt na remont zamku na Górze św. Marcina
 • jakie remonty drogowe sfinansuje miasto
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.