Byli szefowie KNF tryumfują. Sąd uchyla decyzje prokuratury

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Byli szefowie KNF tryumfują. Sąd uchyla decyzje prokuratury

Mariusz Parkitny

- Zatrzymanie byłych szefów KNF było niezasadne, a zarzuty są słabo uprawdopodobnione - stwierdził sąd. Prokuratura podtrzymuje swoje zarzuty.

Po dwóch tygodniach sąd rejonowy w Szczecinie ogłosił decyzję w sprawie jednego z wątków tzw. afery KNF. Uznał, że zatrzymania byłych szefów Komisji Nadzoru Bankowego były niezasadne, a zastosowane przez prokuraturę środki uchylił. To m.in. zakaz powstrzymania się wykonywania pracy, poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi, czy dozór policyjny.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.