Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Janusz Bobrek

Były prezes Sandecji obiecuje, że piłkarze dostaną zaległą premię za awans do ekstraklasy

Awans do ekstraklasy piłkarze Sandecji świętowali po remisie z Wisłą Puławy. Było to również ostatnie spotkanie na stadionie przy ul. Kilińskiego. Kibice Fot. Janusz Bobrek Awans do ekstraklasy piłkarze Sandecji świętowali po remisie z Wisłą Puławy. Było to również ostatnie spotkanie na stadionie przy ul. Kilińskiego. Kibice na pamiątkę zabrali sobie krzesełka
Janusz Bobrek

Piłkarze Sandecji poskarżyli się prezydentowi Nowego Sącza, że wciąż czekają na obiecaną im premię za awans do ekstraklasy. Kto powinien zawodnikom zapłacić milion złotych: stowarzyszenie, które zarządzało klubem w I lidze czy spółka akcyjna?

28 maja 2017 r. po bezbramkowym remisie z Wisłą Puławy na murawie stadionu przy ul. Kilińskiego wystrzeliły szampany i zapłonęły race. Jeden punkt przed zakończeniem sezonu w I lidze (Sandecję czekał jeszcze wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica) dał klubowi historyczny awans do ekstraklasy.

Był to również ostatni mecz na Stadionie im. o. Władysława Augustynka, bo władze miasta zdecydowały o konieczności budowy nowego obiektu. Kibice na pamiątkę mogli sobie zabrać do domu krzesełka. W lipcu podczas „Imienin miasta” świętowali wraz z zawodnikami na płycie sądeckiego Rynku. Warunkiem gry w ekstraklasie było przekształcenie miejskiego klubu w spółkę akcyjną, posiadanie stadionu zgodnego z ekstraklasowymi wymogami i zmontowanie budżetu. Pieniądze potrzebne były też na nagrody dla drużyny.

Potrzebny milion

Kontrakt zawodników pierwszoligowej wówczas Sandecji gwarantował im milion złotych premii za awans do ekstraklasy. Potwierdził to w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” Ryszard Nowak. To właśnie do prezydenta miasta przyszli ze skargą zawiedzeni piłkarze.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jak sprawę niewypłaconych premii komentują władze klubu?
 • jakie są plany drużyny dotyczące kolejnego sezonu oraz prac na stadionie. 
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.