Tomasz Kapica

Ceny węgla będą rosły. W niektórych opolskich składach opału ceny węgla przekraczają już tysiąc złotych za tonę

Właściciele składów konkurują ze sobą i starają się oferować jak najniższe ceny.Ale coraz więcej trzeba płacić na kopalniach i u pośredników. Na zdjęciu Fot. Daniel Polak Właściciele składów konkurują ze sobą i starają się oferować jak najniższe ceny.Ale coraz więcej trzeba płacić na kopalniach i u pośredników. Na zdjęciu Dawid Kurelowski ze składu w Raszowej.
Tomasz Kapica

Od początku sezonu tona zdrożała przeciętnie o 80 zł, mimo, że dotychczas zima była łagodna. Ceny będzie dalej windować walka ze smogiem i większe zapotrzebowanie na lepszy węgiel.

W niektórych opolskich składach opału ceny węgla przekraczają już tysiąc złotych za tonę. Tyle trzeba płacić przede wszystkim za ekogroszek, po którym zostaje mała ilość popiołu (od 3 do 7 procent).

Bywa jednak, że również cena „orzecha” przekracza tysiąc złotych, szczególnie, jeśli jest sprzedawany w workach, a nie luzem. Drogi jest też miał, w niektórych miastach trzeba płacić za niego nawet 750 złotych za tonę!

W dalszej części artukułu przeczytasz m.in.

 • dlaczego rosną ceny węgla?
 • jaki wpływ na ceny węgla ma uchwała antysmogowa
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.