Alicja Fałek

Chełmiec. Mieszkańcy donieśli śledczym na wójta oraz przewodniczącego rady

Mieszkańcy donieśli do prokuratury na wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego (z prawej) i przewodniczącego rady Józefa Zygmunta Fot. Stanisław Śmierciak Mieszkańcy donieśli do prokuratury na wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego (z prawej) i przewodniczącego rady Józefa Zygmunta
Alicja Fałek

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa przez wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego oraz przewodniczącego rady Józefa Zygmunta poprzez poświadczenie nieprawdy oraz niedopełnienie obowiązków. Chodzi o konsultacje w sprawie zmiany statusu Chełmca ze wsi na miasto. - Bzdur nie będę komentował - mówi wójt Chełmca.

Tuż przed weekendem do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bernarda Stawiarskiego, wójta gminy Chełmiec oraz Józefa Zygmunta, przewodniczącego Rady Gminy Chełmiec. Osoba zawiadamiająca uważa, że samorządowcy mieli wystawić dokumenty, w których poświadczyli nieprawdę oraz nie dopełnili obowiązków, czym działali na szkodę interesu publicznego. Chodzi o rzeczywiste wyniki konsultacji społecznych z 2014 r. na temat przekształcenia Chełmca w miasto.

Zdaniem mieszkańców wójt i przewodniczący celowo wprowadzili w błąd prezesa Rady Ministrów oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji, żeby sołectwo Chełmiec mogło zostać przekształcone w miasto.

W dalszej części tekstu przeczytasz jakie argumenty wysuwają mieszkańcy przeciwko wójtowi i przewodniczącemu rady oraz jak sprawę komentują główni zainteresowani

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.