Choć pochodzi z aktorskiej rodziny, sam doszedł do wszystkiego

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Paweł Gzyl

Choć pochodzi z aktorskiej rodziny, sam doszedł do wszystkiego

Paweł Gzyl

Już na drugim roku studiów zaczął chodzić na castingi. Praca na planie telenowel nie spodobała mu się jednak. Rozkochał w sobie wszystkie Polki rolą w „Czasie honoru”. Dziś uznaje się go za największego amanta polskiego filmu.

Niedawno zakończyło się popularne reality show „Azja Express 2”. Jego zwycięzcami zostało dwóch młodych przystojniaków - Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz. Choć ten pierwszy zdecydował się przeznaczyć swoją część wygranej na cele charytatywne, nie cichną kontrowersje wokół jego występu w programie. Oburzenie niektórych mediów wywołały homofobiczne uwagi, jakie rzucał wobec swego konkurenta, zdeklarowanego geja, Michała Piróga i jego telewizyjnego towarzysza, Piotra Czaykowskiego.

- Podeszliśmy do tego jak do wyścigu, a to, że zostaliśmy schwarzcharakterami, wynika stąd, jak traktowali nas inni uczestnicy i jak to potem było zmontowane - wyjaśnia Pawlicki.

Niewykluczone, że to, jak aktor zaprezentował się w „Azja Express 2”, będzie miało również wpływ na jego życie prywatne. W ostatnich dniach zaroiło się bowiem w internecie od plotek, że jego długoletnia narzeczona, Agnieszka Więdłocha, była zniesmaczona zachowaniem wybranka w telewizyjnym show. Do tego ponoć marzy o przenosinach do Wrocławia, gdzie pracuje na planie „Świata według Kiepskich”, a on za nic nie chce opuścić Warszawy. No i konflikt gotowy.

Telenowelowa trauma

Antoni przyszedł na świat w rodzinie o aktorskich tradycjach. Jego babcią była Barbara Rachwalska, którą wszyscy pamiętamy z roli Marii Talar w serialu „Dom” i Tekli Wagnerówny w „Alternatywach 4”. Z kolei ojciec młodego aktora jest cenionym operatorem filmowym, wujek - scenarzystą kontrowersyjnego „Smoleńska”, a starszy brat ma na swym koncie występ w „Czasie honoru” i scenariusz do „Misji Afganistan”.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Dlaczego  Antek Pawlicki postanowił pójść w  aktorstwie  własną drogą?
 • Jak wygląda  jego życie  prywatne?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.