Bogumił Storch

Chocznia. Dom Opieki zamiast szkoły? Mają kupca

Stara szkoła w Choczni ma już prawie 115 lat. Ostatni absolwenci opuścili jej mury w 1998 r. Przez kolejne 10 lat gmina nie wiedziała, co z budynkiem Fot. Bogumił Storch Stara szkoła w Choczni ma już prawie 115 lat. Ostatni absolwenci opuścili jej mury w 1998 r. Przez kolejne 10 lat gmina nie wiedziała, co z budynkiem zrobić. Potem postanowiła jednak się go pozbyć
Bogumił Storch

Opuszczony 20 lat temu gmach stał pusty, bo nikt go nie chciał. Teraz zgłosiło się po niego konsorcjum, ale przetargu nie będzie.

Gmina chce sprzedać budynek dawnej szkoły podstawowej w Choczni. Urzędnicy cieszą się, że w końcu udało się znaleźć na niego kupca. Prawdopodobnie powstanie tu prywatny Dom Pomocy Społecznej.

Radni przegłosowali uchwałę, złożoną przez burmistrza Mateusza Klinowskiego, w której jest mowa o oddaniu w użytkowanie wieczyste, na 99 lat, działki znajdującej się przy ulicy Głównej w Choczni. Oprócz wieczystego użytkowania gruntu gmina oddaje także znajdujący się na niej opuszczony jeszcze w ub. wieku gmach starej szkoły. Nikt z rajców nie protestował przeciwko tej decyzji: „za” było 13 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu.

W dalszej części tekstu dowiesz się, jak konsorcjum zamierza zagospodarować budynek i co o pomyśle inwestorów sądzą mieszkańcy. 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.