Sławomir Bromboszcz

Chrzanów. Muzycy z nową siedzibą

Do tego budynku przy ul. Janiny Woynarowskiej ma zostać przeniesiona szkoła muzyczna Fot. Sławomir Bromboszcz Do tego budynku przy ul. Janiny Woynarowskiej ma zostać przeniesiona szkoła muzyczna
Sławomir Bromboszcz

Państwowa Szkoła Muzyczna w Chrzanowie ma przenieść się do dużego budynku po byłej uczelni. Pozwoli to na przyjęcie większej niż dotąd liczby uczniów i utworzenie drugiego stopnia edukacji.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Chrzanowie mieści się obecnie w starym, niewielkim budynku przy ul. Mickiewicza. W przeszłości próbowano już znaleźć dla niej inną siedzibę, jednak wówczas to się nie udało. Plany były niezwykle ambitne, by znalazła się w budynku byłej szkoły specjalnej przy ul. Focha, a na terenie przed nią chciano postawić muszlę koncertową.

- Na takie rozwiązanie nie zgodziło się jednak starostwo, które wobec tego budynku miało inne plany - tłumaczy Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

Nie można zmarnować takiej okazji do zakupu budynku - mówi Ryszard Kosowski

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie zmiany będą potrzebne w nowym budynku szkoły muzycznej oraz dlaczego bardzo przyda się jej powiększenie. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.