Sławomir Bromboszcz

Chrzanów. Pacjenci i lekarze są w rozterce, bo dyrekcja odwołuje planowe zabiegi

Piotr Warzecha (po lewej)  i Andrzej Zieliński zamiast operować pacjentów muszą teraz do nich dzwonić, by przekazać im przykrą informację o zawieszeniu Fot. Sławomir Bromboszcz Piotr Warzecha (po lewej) i Andrzej Zieliński zamiast operować pacjentów muszą teraz do nich dzwonić, by przekazać im przykrą informację o zawieszeniu wykonywania operacji planowych
Sławomir Bromboszcz

Niedowierzanie, złość i rzucanie wulgaryzmów- tak reagują pacjencji po rozmowie z lekarzami ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, którzy informują ludzi, że ich planowe operacje się nie odbędą. Zabiegi ostały zawieszone do końca czerwca, bo w br. na oddziałach chirurgii wykonano ich zbyt wiele.

Lekarze we wtorek rano, gdy otrzymali pismo od dyrektora Waldemara Stylo przecierali oczy ze zdumienia, bo zawieszono planowe operacje. Wykonywane są tylko te ratujące życie oraz onkologiczne. Lekarze musieli odłożyć skalpele i chwycili za telefony.

- Trudno dziwić się zdenerwowaniu pacjentów. Gdyby wiedzieli wcześniej o planach dyrekcji mogliby poszukać innego szpitala - mówi Andrzej Zieliński, ordynator oddziału chirurgii ogólnej.

Pacjenci czekający m.in. na operację tarczycy, przepukliny, kamienicy pęcherzyka żółciowego i żylaków odsyłani są z kwitkiem.

- To są kpiny. Na niedzielę miałem wyznaczony termin, a w piątek odebrałem telefon, że operacji nie będzie, bo nie ma pieniędzy - mówi Krzysztof Chechelski, który miał przejść operację przepukliny pachwiny. Lekarz skierował go na zabieg w trybie pilnym. Czekał miesiąc i w tym czasie jego stan się pogorszył.

- Chciałem porozmawiać z dyrektorem. Ciągle go nie ma i pracownicy nie wiedzą kiedy będzie. Chowa głowę w piasek - dodaje pacjent.

Wciąż ma jednak nadzieję, że z uwagi na stan zdrowia przejdzie operację w miarę szybko. Ludzi najbardziej denerwuje to, że lekarze nie są w stanie im udzielić konkretnych informacji.

Czytaj więcej i dowiedz się, które oddziały najbardziej ucierpiały na cięciach oraz jakie pomysły mogą rozwiązać szpitlane problemy. 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.