Paweł Chwał

Ciepiela prosi CBA o nadzór nad uchwalaniem planu dla Owintaru

Pomysłów na zabudowę opuszczonych terenów po Owintarze nie brakuje. Na zdjęciu: dr Piotr Gajewski z Politechniki Krakowskiej przy pracy, która wygrała Fot. Paweł Chwał Pomysłów na zabudowę opuszczonych terenów po Owintarze nie brakuje. Na zdjęciu: dr Piotr Gajewski z Politechniki Krakowskiej przy pracy, która wygrała konkurs na koncepcję architektoniczną
Paweł Chwał

Prezydent Tarnowa zwrócił się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o ochronę antykorupcyjną nad przebiegiem uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po dawnym Owintarze. Sprawa od dłuższego czasu wywołuje gorące dyskusje w mieście, a projekt planu niebawem ma być przedmiotem obrad rady miasta.

Roman Ciepiela tłumaczy wniosek do CBA tym, że ustalenie zasad, według których prowadzona ma być zabudowa terenów „poowintarowskich”, to ogromne przedsięwzięcie o niebagatelnym biznesowym znaczeniu dla Tarnowa. Jego zdaniem, objęcie ochroną antykorupcyjną prac nad planem jest uzasadnione, tym bardziej że w miejscu tym krzyżują się zarówno interesy prywatne, jak i Skarbu Państwa. Chodzi bowiem o bezpośrednie sąsiedztwo linii kolejowej.

Nauczka z przeszłości

- Jest to dla nas sprawa najwyższej wagi. Chcemy mieć pewność, że cały proces odbywa się zgodnie z literą prawa, w sposób całkowicie transparentny oraz przejrzysty dla tarnowian - wyjaśnia Roman Ciepiela. Twierdzi, że wprawdzie nie ma na razie sygnałów o tym, aby coś mogło zaburzyć podjęcie decyzji przez radnych w tej ważnej dla Tarnowa sprawie, to jednak woli dmuchać na zimne. - Przy dużych inwestycjach stosuje się taki parasol ochronny. Wyciągamy wnioski z kilku spraw z przeszłości, o których publicznie wiadomo. Teraz wszystko musi dziać się przy otwartej kurtynie - przekonuje.

W dalszej części tekstu przeczytasz jakie są uwagi właścicieli działek oraz co o sprawie sądzą urzędnicy

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.