Ciepłe posadki dla radnych w uzdrowisku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polska Press
Alicja Fałek

Ciepłe posadki dla radnych w uzdrowisku

Alicja Fałek

Przemysław Gawłowski, członek Prawa i Sprawiedliwości, został powołany do Rady Nadzorczej spółki Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

Po tym jak Grzegorz Biedroń, radny wojewódzki z PiS został prezesem Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, kolejna osoba z partii Jarosława Kaczyńskiego otrzymała stanowisko w tej spółce Skarbu Państwa.

Przemysław Gawłowski, radny Nowego Sącza, został właśnie powołany przez Ministerstwo Rozwoju na członka Rady Nadzorczej UKŻ.

- Niektórzy uważają, że stanowisko dostałem z klucza partyjnego, ale ja przez długi czas przygotowywałem się do tej roli - zapewnia Gawłowski, przewodniczący Koalicyjnego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Dla Miasta.

Gawłowski z samorządem związał się w 2000 r., kiedy po raz pierwszy został wybrany na przewodniczącego Zarządu Osiedla Stare Miasto.

Przemysław Gawłowski drugą kadencję jest miejskim radnym. - Członek rady nadzorczej to dla mnie nowe doświadczenie - mówi

Kiedy prezydentem Nowego Sącza w 2006 r. został Ryszard Nowak, Gawłowski znalazł zatrudnienie w ratuszu w wydziale zarządzania kryzysowego.

W 2010 r. wystartował w wyborach samorządowych i uzyskał mandat radnego. Od razu udał się na bezpłatny urlop, bo jako radny nie mógł być pracownikiem urzędu miasta. W 2014 r. znów został radnym.

- Mam dyplom licencjata z ekonomii i magistra z politologii. Od dwóch lat pracuję w spółce Nova jako pełnomocnik do spraw zarządzania jakością - mówi o swoich kompetencjach.

- Współpracuję także z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu, gdzie prowadzę wykłady z zakresu obronności. Chciałem się rozwijać dlatego rok temu zapisałem się na kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa - opowiada Gawłowski. Po trzymiesięcznym kursie przez kolejne trzy miesiące uczył się do egzaminu. Za test dostał 120 punktów na możliwych 150, zdał też ustny egzamin.

- Po otrzymaniu dyplomu potwierdzającego kompetencje wysłałem swoje CV do ministerstwa. Żeby otrzymać nominację trzeba mieć trochę szczęścia, a mi ono dopisało - uważa Gawłowski.

3 - lata trwa kadencja członka rady nadzorczej w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów

Cieszy się, że swoją wiedzę teoretyczną będzie mógł wykorzystać w praktyce.

Gawłowski na stanowisku członka Rady Nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów zastąpił Małgorzatę Kulasińską. Przed odwołaniem pełniła ona funkcję przewodniczącej rady.

Po tej zmianie Rada Nadzorcza UKŻ nie wybrała jeszcze przewodniczącego.

- Powołanie kolegi Gawłowskiego na członka rady nadzorczej nie zdziwiło mnie, bo to typowo polityczne stanowisko - komentuje Grzegorz Fecko, radny miejski z Platformy Obywatelskiej.

Byłbym zaskoczony, gdyby to jemu je zaproponowano. Piotr Lachowicz, przewodniczący klubu PO w Radzie Miasta Nowego Sącza dodaje, że partia wygrywająca wybory zawsze obstawia swoimi ludźmi stanowiska w spółkach należących do Skarbu Państwa.

- Nic w tym dziwnego, ale jeśli już to robią, to niech obsadzają je specjalistami - uważa.

Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.