Artur Drożdżak

Cios marnotrawnego syna

Oskarżony Jarosław P. w sali rozpraw krakowskiego sądu Fot. Magda Balicka Oskarżony Jarosław P. w sali rozpraw krakowskiego sądu
Artur Drożdżak

Jarosław P. spod Chrzanowa ciosem nożem zabił swojego ojca. Mówi, że działał w samoobronie. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał go na 10 lat więzienia. Oskarżony w apelacji chce uniewinnienia.

Szymon kręcił się po okolicy w kwietniowe popołudnie i wtedy zauważył, że coś złego się dzieje u znajomych. Podszedł do domu Jana P. i stanął jak wryty, gdy zobaczył, że gospodarz w kałuży krwi leży na schodach przed budynkiem.

Nagle pojawił się syn rannego, Jarosław. Poprosił przechodnia, by sprawdził, czy jego ojciec żyje. Szymon dotknął szyi 63-latka. - Nie wyczuwam pulsu - stwierdził. Jarosław nerwowo chodził po posesji, krzyczał coś i też podszedł do leżącego. Klepał po policzkach, ale to były tylko pozory akcji ratunkowej.

Po chwili pojawiła się policja i dopiero mundurowi podjęli reanimację. Jarosław przyznał się, że to on ugodził ojca, bo ten znęcał się nad nim i innymi członkami rodziny.

Po tym wyznaniu 30-latek został skuty kajdankami i dalszy przebieg wydarzeń, czyli interwencję lekarzy oglądał z wnętrza radiowozu. Medycy stwierdzili śmierć Jana P.

Rodzinne relacje

Dom w Luszowicach pod Chrzanowem zajmowała wielopokoleniowa rodzina. Cztery pokoje, kuchnia, łazienka. Póki żyła, wszystko w garści trzymała krzepka 96-letnia gospodyni. Po jej śmierci w 2011 r. domem zajął się syn Jan P. z żoną Krystyną. Jeden z ich synów założył rodzinę i wyfrunął z gniazda. Drugi, Jarosław, został z rodzicami i partnerką Anną B. - doczekali się dwójki dzieci. Starszy syn Błażej cierpiał na zanik mięśni, wymagał stałej opieki. Młodsza Marysia była zdrowa.

Czytaj więcej i dowiedz się co było przyczyną agresji oskarżonego i jakie okoliczności doprowadziły do tragedii.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.