Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Co się zdarzyło w przedszkolu w Nowym Sączu? Dyrektorka przerywa milczenie

Czytaj dalej
Alicja Fałek

Co się zdarzyło w przedszkolu w Nowym Sączu? Dyrektorka przerywa milczenie

Alicja Fałek

Rozmowa. Ewelina Wójs, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Nowym Sączu, przerywa milczenie. W rozmowie z nami opowiada o ciążących na niej zarzutach i przedstawia swoją wersję wydarzeń.

Zapytam wprost. Znęcała się pani nad trzyletnim podopiecznym przedszkola?

Absolutnie nie. Nigdy, nawet swojego dziecka nie uderzyłam, co dopiero malucha, który został oddany przez rodziców pod opiekę moją i pracowników mojego przedszkola. Gdyby do takich sytuacji dochodziło, to już dawno nie prowadziłabym placówki. Rodzice natychmiast by zareagowali. A przedszkole prowadzę od 2015 roku. Nigdy żadnych skarg nie było.

Jednak do prokuratury trafiło nagranie z przedszkolnego monitoringu, które sugeruje coś innego. Zdaniem prokuratury to jeden z dowodów na to, że jednak do znęcania doszło.

To kwestia interpretacji. Uważam, że nagranie zostało zmanipulowane. Puszczone w szybszym tempie. Przez to ruchy wydają się gwałtowniejsze. W rzeczywistości wyglądało to zupełnie inaczej.

To znaczy?

Nagranie pokazuje, jak próbuję usypiać Kacpra. Może wygląda to drastycznie, ale nie robiłam mu krzywdy. Zarzuca mi się, że szarpałam malucha, siadałam na nim. To nieprawda. Usypianie chłopca zajmowało dużo czasu, czasami nawet godzinę. Był z tym problem, bo zazwyczaj nie chciał, a mama nas o to prosiła. Gdy nie spał w przedszkolu, to potem zasypiał zaraz po powrocie do domu. Budził się wieczorem i do późnej nocy nie chciał zasnąć. Mama wiedziała, w jaki sposób go usypiamy.

W dalszej części tekstu przeczytasz

 • jak wyglądało śledztwo?
 • jak według dyrektor przedszkola wyglądała opieka nad dzieckiem?
 • czy los przedszkola jest przesądzony?
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.