Co śmierć pod Szczucinem, to kolejne znaki zapytania

Czytaj dalej
Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Co śmierć pod Szczucinem, to kolejne znaki zapytania

Robert Gąsiorek

Biegli nie byli w stanie jednoznacznie wskazać przyczyny zgonu Wojciecha Sołtysa. Prokuratura nie ujawnia wyników innych badań.

Kolejna śmierć w rejonie Szczucina pozostaje owiana tajemnicą. Na biurko śledczych z Dąbrowy Tarnowskiej trafiły co prawda wyniki badań z Zakładu Medycyny Sądowej dotyczące 79-letniego Wojciecha Sołtysa ze Świdrówki, ale nie wyjaśniają jednoznacznie, dlaczego umarł.

- Biegli wskazali, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążenia na tle miażdżycowym - mówi Waldemar Malec, prokurator rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Prokuratura z Powiśla zleciła również badania chemiczne i biologiczne ubrań, które miał na sobie mężczyzna w chwili śmierci. Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało ustalić, czy na odzieży Wojciecha Sołtysa znajdował się materiał genetyczny innych osób.

Wyniki już są, ale prokuratura na ten temat milczy, zasłaniając się tajemnicą. - Nie możemy ich ujawniać ze względu na dobro śledztwa. Cały czas trwają analizy - zaznacza Witold Swadźba z Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Tadeusza Sołtysa. Z naszych informacji wynika, że prokuratura rozważa zmiany kwalifikacji na „narażenie na niebezpieczeństwo” mężczyzny. Nie wiadomo z jakich powodów.

Józef Sołtys przy grobie swojego brata
Robert Gąsiorek Józef Sołtys przy grobie swojego brata

Nie ustalono wciąż nawet dokładnej daty śmierci Sołtysa. Wiadomo tyle, że 27 października ub. r. miał wylecieć z lotniska w Balicach do Stanów Zjednoczonych. Nie pojawił się jednak na odprawie. Jeden z jego braci zastał w domu otwartą bramę i martwego psa. Jak się później okazało, zwierzę padło z głodu.

Poszukiwania gospodarza trwały do 12 listopada. Tego dnia rolnik ze Słupca znalazł zwłoki w odludnym miejscu na wałach wiślanych w Maniowie. Czterysta metrów dalej odkryto spalony wrak toyoty camry, która należała do zmarłego. Śledczy ustalili, że pożar nie był przypadkowy, bo pojazd został podpalony.

Bliscy mężczyzny nie mają wątpliwości, że ktoś przyłożył rękę do jego śmierci.

- Brat na pewno nie pojechałby w to miejsce, gdzie został znaleziony. Musiał tam ktoś go zawieźć - utrzymuje Józef Sołtys.

Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Dlaczego nikt nie zabierze tych spraw z Prokuratury Rejonowej w Dabrowie Tarnowskiej ? Prokurator Waldemar Malec juz popisal sie szczerze zlej woli albo nawet popelnil przestepstwo gdy robil wszystko aby jak najszybciej umorzyc sprawe okrutnego zabojstwa Marka Kapel. Nie kto Inny jak prokurator Waldemar Malec po 3 tygodnia h umorzyl sprawe dt. smierci Marka Kapel jakby chodzilo o kradziez rowera, rodzinie Marka K. Staral sie wmowic, ze Marek Kapel popelnil samobojstwo, policjanci ze Szczucina kombinowali przy tej sprawie razem z Prokuratorem Waldemarem Malec oraz bieglymi powolanymi przez Prokuratora W. Malec. Czego jeszcze trzeba? Jak dlugo mozna pozwolic temu prokuratorowi na kompromitowanie Prokuratury w Polsce ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.