Daniel Dreyer

Coraz mniej nas mieszka w Grudziądzu. Dlaczego?

Coraz mniej nas mieszka w Grudziądzu. Dlaczego? Fot. Filip Pietruszewski
Daniel Dreyer

W ostatnim dniu 2017 roku Grudziądz miał 84.962 mieszkańców zameldowanych na stałe oraz 3.569 osób przebywających w mieście czasowo.

W porównaniu z końcem roku 2016, w mieście ubyło 1.350 osób z meldunkiem stałym i 1.313 z meldunkiem czasowym. Większość stałych mieszkańców miasta stanowią panie - jest ich 45.363. Panów jest o 5.764 mniej.

Spadająca liczba mieszkańców to tendencja utrzymująca się od lat. Choć wciąż lubimy myśleć o Grudziądzu w kategoriach miasta stutysięcznego, to tylu stałych mieszkańców nasze miasto nie ma już od 2003 roku.

Najczęstszy powód przeprowadzki z miasta do gminy to wybudowanie własnego domu. Ale czy tylko? Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.