Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Michalczyk

Część odnowionego dworca PKP w Bochni już szósty rok świeci pustkami

Dominika Zych, pasażerka PKP, uważa że w zamkniętych pomieszczeniach na dworcu mogłaby działać restauracja Fot. Paweł Michalczyk Dominika Zych, pasażerka PKP, uważa że w zamkniętych pomieszczeniach na dworcu mogłaby działać restauracja
Paweł Michalczyk

Restauracja, kawiarenka, być może także miejsce wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi - to wszystko mogłyby funkcjonować w odnowionych pomieszczeniach na dworcu kolejowym w Bochni. Jednak odkąd końca dobiegł remont, część budynku zamknięta jest na cztery spusty.

Remont dworca zakończył się w kwietniu 2012 roku. Uroczystość odbyła się wielką pompą, nie brakowało szampana, przedstawicieli samorządów, a nawet koncertu klarnetowego. Odnowione pomieszczenia zostały też poświęcone.

Część dworca pod kluczem

Od tamtej pory część dworca o powierzchni 100 mkw., w której niegdyś urzędowała restauracja, pozostaje niedostępna.

Wprawdzie w marcu 2016 roku odbyła się w niej konferencja prasowa, podsumowująca remont linii kolejowej i kilku wiaduktów w Bochni, ale na co dzień ta część obiektu zamknięta jest na klucz. Dla pasażerów sytuacja ta jest kompletnie niezrozumiała.

- Wiele osób czeka tutaj na podróż i nie ma gdzie zjeść czegoś ciepłego. Restauracja to byłby dobry sposób na zagospodarowanie tego miejsca - uważa Dominika Zych, dojeżdżająca pociągiem do szkoły.

Podobnego zdania jest Natalia Koczwara z Bochni. - Miejsce, w którym dałoby się coś zjeść, byłoby tu dobrym pomysłem. Po podróży albo przed nią ludzie są głodni - ocenia. Są też inne pomysły. Mirosław Cibor, wiceprezes Fundacji Auxilium, dostrzega w niedostępnej części dworca potencjał kulturalno-charytatywny.

Czytaj więcej i sprawdź, kto chciał wynająć pomieszczenia dworca i dlaczego nie znalazł się nikt, kto ostatecznie mógłby się zająć nieużywaną powierzchnią. 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.