Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małgorzata Gleń

Czteromiesiączny Mikołaj znów musi przejść operację serca. Z mama już pojechał do kliniki w Niemczech

Mikołajek to radosny dzieciak. Niestety pod koniec marca jego stan bardzo się pogorszył. Szybko musi przejść kolejną operację Fot. Archiwum rodzinne Mikołajek to radosny dzieciak. Niestety pod koniec marca jego stan bardzo się pogorszył. Szybko musi przejść kolejną operację
Małgorzata Gleń

Mikołaj Chmiel z Chrzanowa urodził się z krytyczną wadą serca. Zaraz po urodzeniu przeszedł w Niemczech operację. Konieczne są jednak jeszcze dwie, by mógł żyć i rozwijać się normalnie.

Czteromiesięczny Mikołajek w niedzielę ponownie pojechał z mamą Bernadettą do kliniki w Munster w Niemczech. To tam przyszedł na świat 8 grudnia ub. roku i przeszedł pierwszą operację serca. Teraz potrzebna jest kolejna.

- Jego serduszko jest coraz słabsze. Konieczna jest jak najszybsza operacja. Liczy się każdy dzień - mówi pani Bernadetta.

Pierwotnie termin drugiej operacji wyznaczono na czerwiec. Stan Mikołajka zaczął się jednak pogarszać. Przeprowadzone 7 kwietnia badanie echa serca, nie pozostawiło złudzeń. Operacja musi odbyć się jak najszybciej, bo do czerwca serduszko może nie wytrzymać.

Ludzie o złotych sercach

Pani Bernadetta będąc w 13 tygodniu ciąży, usłyszała diagnozę, która zmieniła jej życie. Lekarze wykryli, że jej synek urodzi się z bardzo poważną wadą serca. Brakuje mu prawej komory, tej, która wraz z pierwszym krzykiem rodzącego się dziecka powinna zacząć tłoczyć krew do jego płuc. Kobieta podjęła decyzję, że najlepszym rozwiązaniem dla niej i jej synka będzie wyjazd do Niemiec i oddanie się pod opiekę prof. Edwarda Malca.

Pierwsza operacja była możliwa dzięki pomocy ponad 17 tys. osób. To oni za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl wpłacili 365 tysięcy złotych.

W dalszej części tekstu przeczytasz jakie kolejne zabiegi czekają Mikołaja i jak wygląda leczenie chłopca

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Gleń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.