Małgorzata Gleń

Czteromiesiączny Mikołaj znów musi przejść operację serca. Z mama już pojechał do kliniki w Niemczech

Mikołajek to radosny dzieciak. Niestety pod koniec marca jego stan bardzo się pogorszył. Szybko musi przejść kolejną operację Fot. Archiwum rodzinne Mikołajek to radosny dzieciak. Niestety pod koniec marca jego stan bardzo się pogorszył. Szybko musi przejść kolejną operację
Małgorzata Gleń

Mikołaj Chmiel z Chrzanowa urodził się z krytyczną wadą serca. Zaraz po urodzeniu przeszedł w Niemczech operację. Konieczne są jednak jeszcze dwie, by mógł żyć i rozwijać się normalnie.

Czteromiesięczny Mikołajek w niedzielę ponownie pojechał z mamą Bernadettą do kliniki w Munster w Niemczech. To tam przyszedł na świat 8 grudnia ub. roku i przeszedł pierwszą operację serca. Teraz potrzebna jest kolejna.

- Jego serduszko jest coraz słabsze. Konieczna jest jak najszybsza operacja. Liczy się każdy dzień - mówi pani Bernadetta.

Pierwotnie termin drugiej operacji wyznaczono na czerwiec. Stan Mikołajka zaczął się jednak pogarszać. Przeprowadzone 7 kwietnia badanie echa serca, nie pozostawiło złudzeń. Operacja musi odbyć się jak najszybciej, bo do czerwca serduszko może nie wytrzymać.

Ludzie o złotych sercach

Pani Bernadetta będąc w 13 tygodniu ciąży, usłyszała diagnozę, która zmieniła jej życie. Lekarze wykryli, że jej synek urodzi się z bardzo poważną wadą serca. Brakuje mu prawej komory, tej, która wraz z pierwszym krzykiem rodzącego się dziecka powinna zacząć tłoczyć krew do jego płuc. Kobieta podjęła decyzję, że najlepszym rozwiązaniem dla niej i jej synka będzie wyjazd do Niemiec i oddanie się pod opiekę prof. Edwarda Malca.

Pierwsza operacja była możliwa dzięki pomocy ponad 17 tys. osób. To oni za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl wpłacili 365 tysięcy złotych.

W dalszej części tekstu przeczytasz jakie kolejne zabiegi czekają Mikołaja i jak wygląda leczenie chłopca

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Gleń

Kierownik oddziału grupy Polska Press w Oświęcimiu. Nasz oddział zajmuje się tzw. Małopolską zachodnią, czyli czterema powiatami: oświęcimskim, wadowickim, chrzanowskim i olkuskim. Zajmujemy się różnorodną tematyką, m.in. lokalnymi sprawami społecznymi, polityką, gospodarką i tzw. obsługą regionu. Tworzymy Gazetę Krakowską i Nasze Miasto. Najłatwiej z nami jest skontaktować dzwoniąc do poszczególnych dziennikarzy, pisząc na adresy mailowe: olkusz@gk.pl, chrzanow@gk.pl lub oswiecim@gk.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.