Waldemar Piórkowski

Czy trzy miliony niespłaconych kredytów mogło przyczynić się do upadku SKOK-u Kujawiak?

Umowy mające potwierdzać istnienie bankowego zabezpieczenia zostały sfałszowane Fot. Andrzej Muszyński Umowy mające potwierdzać istnienie bankowego zabezpieczenia zostały sfałszowane
Waldemar Piórkowski

Rodzina z okolic Golubia-Dobrzynia miała przyczynić się do upadku SKOK-u Kujawiak.

Śledztwo związane z przyczynami upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej Kujawiak prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Dotyczy ono niegospodarności i wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu SKOK Kujawiak przez osoby kierujące jego działalnością w latach 2010 - 2015. To w konsekwencji doprowadziło do ogłoszenia upadłości tej instytucji.

Rodzice i córka

Najnowszy akt oskarżenia w tej sprawie, który niedawno został przesłany do Sądu Okręgowego we Włocławku, dotyczy rodziny z okolic Golubia-Dobrzynia. 51-letni rodzice wraz ze swoją 27-letnią córką mieli wyłudzić w latach 2014-2015 z tego SKOK-u ponad 3 miliony złotych banku.

17 zarzutów

Bo takiej sumy, z wcześniej wziętych kredytów, nie spłacili. A zabezpieczenia tych pożyczek okazały się sfałszowane. Między innymi miały być nimi maszyny rolnicze, których biorący kredyty w rzeczywistości nie mieli, a umowy przewłaszczenia były fikcyjne. Tej trójce oskarżonych postawiono w sumie 17 zarzutów.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.