Czynsz w górę. Na ul. Libelta w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Czynsz w górę. Na ul. Libelta w Grudziądzu

Aleksandra Pasis

O ponad 50 proc. procent więcej za metr kwadratowy od marca będą płacili lokatorzy kamienicy przy ul. Libelta 15.

To budynek, który powrócił do zasobów Grudziądzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, po jego bezprawnej - co orzekły sądy wszystkich instancji - sprzedaży prywatnym właścicielom. Informację o podwyżce mieszkańcy otrzymali zaledwie kilka dni po zapadnięciu niekorzystnego dla władz miasta i szefa GTBS-u, orzeczenia Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy: mimo decyzji sądu, podczas ostatniej sesji, radni PO za bezzasadną uznali skargę mieszkańców domów przy Libelta i Żeromskiego złożoną na działania prezydenta Grudziądza, który dopuścił do sprzedaży kilku budynków.

Wobec trzech kamienic zapadały prawomocne wyroki, takie jak w przypadku Libelta 15.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.