Sebastian Czech

Dariusz Oczkowicz z Miasta Szkła Krosno: Byliśmy trochę pod ścianą, ale daliśmy radę [WYWIAD]

Dariusz Oczkowicz z Miasta Szkła Krosno: Byliśmy trochę pod ścianą, ale daliśmy radę [WYWIAD] Fot. Tomasz Jefimow
Sebastian Czech

Dariusz Oczkowicz dołożył swoją cegiełkę do bardzo ważnego zwycięstwa Miasta Szkła Krosno z AZS-em Koszalin. Twierdzi, że jego zespół jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w walce o utrzymanie w Energa Basket Lidze.

Za Wami mecz o przedłużenie nadziei i one faktycznie odżyły po zwycięstwie z AZS Koszalin 93:86.
Odżyły, nie ma co kryć. Po zwycięstwie Spójni nad Polpharmą Starogard Gdański byliśmy trochę pod ścianą, ale daliśmy radę. Zrównaliśmy się punktami z Treflem Sopot, który uległ w dość dramatycznych okolicznościach faworyzowanej Stali Ostrów Wielkopolski, i pozostajemy w grze o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w kraju. Nadal walczymy, żadna z czterech drużyn z dołu tabeli nie może być pewna utrzymania, dlatego zatrzymaliśmy szanse na trzy ostatnie, wyjazdowe mecze w ekstraklasie. Coś musimy wygrać, nie ma co mówić, bo liczenie tylko i wyłącznie na inne mecze wydaje się zbyt ryzykowne. Zawsze liczyliśmy przede wszystkim na własne siły i przy tym pozostaniemy.

W wywiadzie przeczytasz m.in.:

 • "Nadal walczymy, żadna z czterech drużyn z dołu tabeli nie może być pewna utrzymania, dlatego zatrzymaliśmy szanse na trzy ostatnie, wyjazdowe mecze w ekstraklasie. Coś musimy wygrać, nie ma co mówić, bo liczenie tylko i wyłącznie na inne mecze wydaje się zbyt ryzykowne"
 • "Pokazaliśmy we własnej hali, że z tymi drużynami potrafimy grać, nawiązywać wyrównaną walkę o zwycięstwo, zatem dlaczego nie mielibyśmy  udowodnić tego na koniec sezonu w najważniejszych potyczkach o utrzymanie na najwyższym rozgrywkowym szczeblu"
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sebastian Czech

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.