Dawid Ogrodnik płaci za zawodowy sukces terapią u psychologa

Czytaj dalej
Fot. fot. Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Paweł Gzyl

Dawid Ogrodnik płaci za zawodowy sukces terapią u psychologa

Paweł Gzyl

Już jako trzynastolatek wyprowadził się z rodzinnego domu. Rodzice chcieli, by został muzykiem, a on wybrał aktorstwo. Czas pokazał, że to on miał rację. Role w „Chce się żyć” i „Ostatniej rodzinie” pokazały, że ma talent do wyjątkowych kreacji.

Choć po występie w „Chce się żyć” twierdził, że nie będzie już więcej grał osoby niepełnosprawnej, skusiła go propozycja Macieja Pieprzycy. Drogi aktora i reżysera ponownie się przecięły - i dlatego oglądamy dziś na ekranach naszych kin film „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Dawid Ogrodnik wciela się w nim w rolę niewidomego pianisty, który zmarł przedwcześnie, zostawiając po sobie legendę.

- Moja praca z Maciejem Pieprzycą kolejny raz okazała się wielkim wyzwaniem. Podobnie jak przy filmie „Chce się żyć” stanęliśmy przed wielką niewiadomą i na początku nie mieliśmy gotowej recepty, jak opowiedzieć tę historię. To była bardzo trudna rola do przygotowania, a reżyser ponownie zostawił mi bardzo duże pole do interpretacji - opowiada aktor.

* * *

Początkowo też miał być muzykiem - ponieważ jego dziadek grał na klarnecie, rodzice posłali go do szkoły muzycznej w rodzimym Wągrowcu. Lubił grać na tym instrumencie, ale irytowały go dodatkowe przedmioty, jak rytmika czy kształcenie słuchu.

W dalszej części tekstu dowiesz się dlaczego Dawid Ogrodnik wyprowadził się z rodzinnego domu, mając zaledwie trzynaście lat i czego doświadczył, mieszkając do czasu matury na plebanii u zaprzyjaźnionego księdza.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.