Łukasz Bobek

Deweloper szuka haków na radnego. Daje 10 tys. złotych

Radny Maciej Wojak ma spór z deweloperem już od kilku lat Fot. Łukasz Bobek Radny Maciej Wojak ma spór z deweloperem już od kilku lat
Łukasz Bobek

Zakopiański deweloper Bogusz Kiszela rozesłał maile z propozycją dla urzędników, by donosili na wiceprzewodniczącego rady miasta

Zakopiański deweloper zaoferował 10 tys. zł w gotówce urzędnikom za dostarczenie mu informacji pogrążających zastępcę przewodniczącego Rady Miasta Zakopanego, Macieja Wojaka. Maila z propozycją rozesłał pracownikom zakopiańskiego magistratu.

Propozycja e-mailem

O nietypowej propozycji dewelopera poinformował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula. Ujawnił, że takie maile wpłynęły do urzędników i że zgłosił on sprawę policji, by ta rozsądziła, czy jest to próba skorumpowania urzędników, czy nie.

Choć sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, chodzi o wiadomość, która została wysłana na adresy e-mailowe wszystkich wydziałów urzędu miasta 18 sierpnia.

W dalszej części tekstu przeczytasz, co znalazło się w "ofercie" dewolopera i jak całą sprawę komentuje Kiszela

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Bobek

Dziennikarz zakopiańskiej redakcji Gazety Krakowskiej od 2006 roku. Opisuję to co dzieje się w Zakopanem i okolicach, a także w Tatrach, Gorcach, Pieninach. W moim tekstach znajdziecie Państwo to co aktualnie dzieje się w regionie - zarówno informacje smutne, ale i te, które rozweselają. 


 


Tematy, które są dla mnie ważne to m.in: 


  • wypadki w Tatrach 

 • ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym

 • turystyka w Zakopanem 

 • górale i góraszczyzna


Regularnie wracam do tematy budowy nowej zakopianki do Zakopanego. To temat istotny zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i dla turystów. Oto jeden z ostatnich moich artykułów na ten temat: 


Nowa zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Trwają testy systemów


Pisze także o ważnych miejscach/firmach dla całego Podhala wokół których czasami dzieją się dziwne rzeczy. Ostatni przykład: Konflikt pod Kotelnicą Białczańską. Ludzie zablokowali część parkingu przy wyciągu


Życie czasami przynosi także dramatyczne zdarzenia, z którymi zmagają się mieszkańcy Podhala, a my jako dziennikarze musimy je opisywać. Tak jak w przypadku niszczycielskich żywiołów: 


Podhale. Trwa wielkie sprzątanie po ulewie. Wszyscy chcą pomagać poszkodowanym


Lubię pisać o ludziach z pasją, którzy coś tworzą, czymś się odznaczają, mają nietypową pasję i tą pasją potrafią zarażać innych. Kontakt z takmi osobami daje mi dużo satysfakcji i jest motorem napędowym do dalszej pracy. Jak choćby twórcy ludow:  Zakopane. Rzeźbią, haftują, malują. Twórcy ludowi z całego kraju pokazują swoją pracę


 


 

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Bob Budowniczy

mylnie tytułowany naczelnikiem. Największy k...s wśród konusów !

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.