Artur Drożdżak

Domowymi agencjami towarzyskimi kierował zawodnik MMA z Krynicy

Domowymi agencjami towarzyskimi kierował zawodnik MMA z Krynicy
Artur Drożdżak

Dawid Ś. był wschodzącą gwiazdą sztuk walki, ale oprócz treningów na macie zajmował się też organizacją siatki prostytutek w wynajętych przez niego lokalach. Gang w sumie zarobił 202 tys. zł.

Antyterroryści zebrali się na odprawie i od szefa usłyszeli, że dziś jadą na akcję do Krynicy. Sprawdzili broń, telefony i stan amunicji. Dochodziła 5.00 rano 11 października 2016 r.

- Człowiek może być uzbrojony i groźny. Działamy szybko i zdecydowanie, bo zatrzymujemy trenera kick boxingu i zawodnika sztuk walki MMA - lojalnie uprzedził podwładnych ich przełożony. Godzinę później, już na miejscu, rozdzielili zadania i rozpoczęli szturm na mieszkanie, które wskazali im kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Antyterroryści działali błyskawicznie i po chwili obezwładniony 17-letni Dawid Ś. leżał na dywanie skuty kajdankami. Z szuflady jego biurka policjanci wyjęli wtedy pistolet alarmowo hukowy Walther, 37 sztuk amunicji, pałki, maczety, kastety i gaz łzawiący.

Kryminalni rozpracowali

Do kryminalnych od dawna docierały sygnały, że w branży „panienek” pojawiła się mocna konkurencja, która systematycznie - gdzieś od 2014 roku rozszerza swoje wpływy w całej Małopolsce.

Policjanci z Podkarpacia także podrzucili im trop, że i tam ludzie z Nowego Sącza otwierają lokale dla „domówek”, które pracują pod swoim dachem i inkasują od klientów 150 - 200 zł za godzinę seksu.

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że korzyści z nierządu czerpią osoby z kręgu sportowców uprawiających sztuki walki.

Wtedy po raz pierwszy padło nazwisko Dawida Ś. zawodnika i trenera w Uczniowskim Klubie Sportowym Astra w Krynicy, który w ostatnim czasie zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Słowacji na turnieju w Bardejowie.

Kryminalni rozpoczęli kilka spraw operacyjnych, którym nadali kryptonimy „Fighter”, „Akcja” i „Arena”. Zaczęła się żmudna policyjna robota.

Należało ustalić, czym oficjalnie zajmuje się Dawid Ś., z kim się spotyka, jakie ma źródła dochodów, ile ma numerów telefonów. Sporo podróżował, więc trzeba było sprawdzić, gdzie dokładnie bywa podczas wyjazdów od Rzeszowa, przez Krosno, Nowy Sącz po Wadowice. Niektóre adresy się powtarzały, więc pewnie tam lokował swoje panienki.

Czytaj więcej:

 • Kto był prawą ręką Dawida Ś.?
 • Ile zarobił gang?
 • Jak sprawę komentuje trener Dawida Ś.?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.