Aleksandra Pasis

Dorośli nie pracują. Unikają płacenia alimentów na dzieci

Dorośli nie pracują. Unikają płacenia alimentów na dzieci Fot. Dariusz Gdesz
Aleksandra Pasis

Na biurka policjantów zaczyna trafiać coraz więcej spraw o ściganie dłużników alimentacyjnych. Wnioskują głównie urzędy. Od początku roku do grudziądzkiej komendy wpłynęło ponad 130 zawiadomień.

Niestety nawet zaostrzone przepisy pozwalające surowiej karać migających się od płacenia alimentów, nie podziałały motywująco na większość dłużników. Ich zaległości wciąż tylko rosną... Rekordziści mają nawet blisko 200 tys. zł długu!

Wnioski o ściganie długoletnich alimenciarzy składają przede wszystkim ośrodki pomocy społecznej. - Znikomy procent stanowią zawiadomienia od osób prywatnych - zauważa sierż. sztab. Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Jakie są najczęstsze powody migania się od płacenia alimentów? Jakie długi mają niechlubni rekordziści w gminie Grudziądz? Co grozi alimenciarzom? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.