Sławomir Bromboszcz

Dostali pieniądze na dom seniora, zajezdnię i przedszkole. Czy będą chętni do budowy?

Udało się już wykonać wodny plac zabaw przy basenie. Można się w nim będzie pluskać od ostatniego weekendu czerwca Fot. Sławomir Bromboszcz Udało się już wykonać wodny plac zabaw przy basenie. Można się w nim będzie pluskać od ostatniego weekendu czerwca
Sławomir Bromboszcz

Gmina Libiąż otrzyma 5,4 mln zł z funduszy europejskich na kontynuację rewitalizacji miasta wzdłuż ulic Piłsudskiego, 1 Maja i Górniczej, czyli od dworca kolejowego po kopalnię „Janina”. Środki te wykorzystane zostaną na sfinansowanie sześciu ważnych dla mieszkańców inwestycji. Jest tylko jedno pytanie - czy znajdą się firmy chętne realizować te plany?

Umowę o dofinansowanie projektu w miniony czwartek podpisali Jacka Latko, burmistrz Libiąża i Grzegorz Lipiec, członek zarządu województwa małopolskiego.

- Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać te środki. Sami nie zrealizowalibyśmy tych inwestycji szybko - podkreśla Jacek Latko.

Dom seniora i przedszkole

Jedną z najważniejszych inwestycji jest przystosowanie budynku dworca kolejowego do potrzeb dziennego domu pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek musi przejść kapitalny remont. Odnowiona zostanie elewacja, przebudowany dach i kominy, wymienione instalacje, podłogi, okna i drzwi. Powstaną nowe łazienki i podjazdy dla wózków. Do budynku prowadzić będzie nowy chodnik. Przy nim staną ławki.

- Na takie miejsce czekali seniorzy z naszej gminy, których w przyszłości będzie coraz więcej - mówi Jacek Latko. Wzorowano się m.in. na Makowie Podhalańskim, gdzie podobnie zaadaptowano dworzec.

Czytaj więcej:

 • Gdzie powstaną oddziały przedszkolne z oddziałami integracyjnymi?
 • Kiedy zakończą się inwestycje realizowane w ramach dofinansowania?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.