Robert Gąsiorek

Dwa stadiony dla Tarnowa? Radni zadecydowali

Kazimierz Żurowski z komisji sportu uważa, że Stadion Miejski powinien służyć żużlowcom i koncertom Fot. Robert Gąsiorek Kazimierz Żurowski z komisji sportu uważa, że Stadion Miejski powinien służyć żużlowcom i koncertom
Robert Gąsiorek

Do budżetu na przyszły rok radni chcą wpisać budowę nowych obiektów dla żużla oraz piłkarzy. Pomysł oznacza, że trafi do kosza opracowana już koncepcja modernizacji Stadionu Miejskiego.

Na początku br. miasto zamierzało ogłosić przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Mościcach. O nagły zwrot akcji postarali się radni z komisji sportu, którzy zajęli się sprawą przy okazji opiniowania tegorocznego budżetu Tarnowa. Zajęli się i przegłosowali wniosek, by w planie wydatków ująć sfinansowanie budowy dwóch nowych stadionów. Jednego dla żużlowców, a drugiego wyłącznie dla piłkarzy.

Potrzebny był remont

W Tarnowie od dawna panuje zgoda, że główna arena sportowych zmagań jest w katastrofalnym stanie. Nie modernizowane od lat „Jaskółcze Gniazdo” w Mościcach zwyczajnie się rozsypuje.

Jego stan techniczny i brak komfortu stanowią poważną barierę dla starań o licencję na start żużlowców w rozgrywkach PGE Ekstraligi. W ubiegłym roku powstała koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiego. Łatwo nie było, bo urzędnicy forsowali utrzymanie żużlowo-piłkarskiego charakteru obiektu.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

  • Czy ma sens budowakolejnego stadionu?
  • Co o tym pomyśle sądzą sportowcy?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Krakowskiej online

12,00 24,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.