Robert Gąsiorek

Dwa stadiony dla Tarnowa? Radni zadecydowali

Kazimierz Żurowski z komisji sportu uważa, że Stadion Miejski powinien służyć żużlowcom i koncertom Fot. Robert Gąsiorek Kazimierz Żurowski z komisji sportu uważa, że Stadion Miejski powinien służyć żużlowcom i koncertom
Robert Gąsiorek

Do budżetu na przyszły rok radni chcą wpisać budowę nowych obiektów dla żużla oraz piłkarzy. Pomysł oznacza, że trafi do kosza opracowana już koncepcja modernizacji Stadionu Miejskiego.

Na początku br. miasto zamierzało ogłosić przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Mościcach. O nagły zwrot akcji postarali się radni z komisji sportu, którzy zajęli się sprawą przy okazji opiniowania tegorocznego budżetu Tarnowa. Zajęli się i przegłosowali wniosek, by w planie wydatków ująć sfinansowanie budowy dwóch nowych stadionów. Jednego dla żużlowców, a drugiego wyłącznie dla piłkarzy.

Potrzebny był remont

W Tarnowie od dawna panuje zgoda, że główna arena sportowych zmagań jest w katastrofalnym stanie. Nie modernizowane od lat „Jaskółcze Gniazdo” w Mościcach zwyczajnie się rozsypuje.

Jego stan techniczny i brak komfortu stanowią poważną barierę dla starań o licencję na start żużlowców w rozgrywkach PGE Ekstraligi. W ubiegłym roku powstała koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiego. Łatwo nie było, bo urzędnicy forsowali utrzymanie żużlowo-piłkarskiego charakteru obiektu.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy ma sens budowakolejnego stadionu?
 • Co o tym pomyśle sądzą sportowcy?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.