Fragment książki

Dzień, w którym zginęli trzej znani muzycy

Buddy Holly miał 26 lat, Ritchie Valens - 18, a The Big Bopper (wł. Jiles Perry Richardson, Jr) - 29 lat Fot. archiwum Buddy Holly miał 26 lat, Ritchie Valens - 18, a The Big Bopper (wł. Jiles Perry Richardson, Jr) - 29 lat
Fragment książki

„Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia” to książka dr. Briana Boxera, wydana przez wydawnictwo Samo Sedno. Autor zgłębia tajemnice ludzkiej percepcji i tłumaczy, jak można odróżnić fantazje od rzeczywistości.

Dzwoni twój telefon. Nie wiesz, dlaczego, ale masz dziwne przeczucie, że stało się coś złego. Uderza cię nagła myśl, od której aż robi ci się zimno: na pewno zmarła twoja ukochana ciocia. Ostatni raz widziałeś ją miesiąc temu i czuła się dobrze, jednak od tamtej pory byłeś tak zajęty swoimi sprawami, że w ogóle o niej zapomniałeś. Skąd ta makabryczna myśl akurat teraz? Czy dzwonek telefonu brzmiał jakoś inaczej? Nie, oczywiście, że nie. Odbierasz telefon. To mama, która mówi ci to, co i tak już wiesz. Ale czy naprawdę wiedziałeś już wcześniej? Jak to możliwe?

To decyduje o zyciu lub śmierci

Niektórzy ludzie nazywają owo dziwne uczucie, że coś dobrego albo złego zaraz się wydarzy, „szóstym zmysłem”. Zwykle, kiedy nam się przydarza, nie potrafi my go wyjaśnić, i albo postanawiamy za nim podążyć, albo je zignorować, czego później żałujemy. Umiejętność rozpoznawania ulotnych wrażeń i podejmowania w odpowiednim momencie właściwych decyzji na ich podstawie pokazuje, czy mamy niski, czy wysoki poziom inteligencji percepcyjnej (IP).

Bez obaw: żeby wyjaśnić te procesy, nie będę wciskał ci newage’owych teorii na temat działania sił nadprzyrodzonych. Postaram się za to przeanalizować zjawisko zwane intuicją, z którym każdy nas miał w różnym stopniu do czynienia. Jest to kolejny zmysł w naszym arsena-le naturalnych zdolności, o którym wiemy niewiele i z którego rzadko umiemy korzystać, tymczasem stanowi on doskonałe pole do umocnienia naszej IP.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Fragment książki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.