Dzień życia: tysiąc złotych. Chorowanie w Polsce na raka to tragedia i absurd zarazem

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Kańska
Jolanta Tęcza-Ćwierz

Dzień życia: tysiąc złotych. Chorowanie w Polsce na raka to tragedia i absurd zarazem

Jolanta Tęcza-Ćwierz

W głowie - wola walki, w ciele - nowotwór, który chce ją zniszczyć. Gdy Agnieszka Pacocha z Tarnowa usłyszała diagnozę - nowotwór złośliwy płuc z przerzutami - rozpoczęła grę o życie.

Ile jest wart samochód, którym pani tu przyjechała? Koło 28 tysięcy? A czy kiedyś trzymała pani w ręce taką kwotę? Proszę - Agnieszka wkłada w moje dłonie niewielkie pudełko. - To miesiąc mojego życia. Codziennie łykam tabletkę wartą tysiąc złotych.

Plany

Mieszkanie w centrum Tarnowa jest urządzone w odcieniach szarości. Agnieszka, jak barwny ptak, wita mnie ubrana w czerwoną sukienkę. Fryzurę ma krótką, zawadiacką. Włosy po chemii odrosły.

- Kiedyś mieszkaliśmy w dużym domu - opowiada. - Mój mąż Paweł dobrze zarabia, ale wszystkie oszczędności pochłonęło leczenie. Dom musieliśmy wystawić na sprzedaż. Przeorganizowaliśmy nasze życie.

Przed chorobą Agnieszka pracowała w Warsztatach Terapii Zajęciowej, placówce, która daje osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Zawsze lubiła pracę z ludźmi, dlatego pierwsze studia - marketing i zarządzanie, uzupełniła pedagogiką społeczno-opiekuńczą. Praca z niepełnosprawnymi dawała Agnieszce satysfakcję i siłę. Uczyła się pokory i czerpała radość z najmniejszych sukcesów swoich podopiecznych.

Kiedy skończyła 40 lat, była przekonana, że wkracza w lepszą połowę życia. - Zawsze żyłam zachowawczo, w drugim szeregu - opowiada. - W dniu urodzin obiecałam sobie, że zacznę żyć dla siebie. Miałam nowe pomysły i marzenia: chciałam nauczyć się świetnie pływać i bardziej otworzyć się na ludzi.

27 czerwca Agnieszka położyła się spać. W nocy dostała ataku padaczki. - Byłam w domu z młodszym synem. Miłosz był przerażony, nie wiedział, co się dzieje. Obłożył mnie poduszkami i zadzwonił po pogotowie.

Agnieszka trafiła na SOR, gdzie zrobiono tomografię. Okazało się, że przyczyną ataku był guz, będący efektem przerzutu.

Cała jej historia jest przeplatanką dobrych i złych informacji.

Diagnoza

Czy ktokolwiek, kiedykolwiek jest przygotowany na informację o tym, że umiera? Także na Agnieszkę wiadomość o raku spadła jak grom z jasnego nieba.

- W styczniu 2017 roku skończyłam 40 lat. Z tej okazji mąż zaplanował dla mnie niespodziankę. Chciał zabrać rodzinę do Wenecji - wspomina. - Byliśmy tacy szczęśliwi!

Do wyjazdu nigdy nie doszło. Kilkanaście dni przed wycieczką Agnieszkę zaczął boleć bark. Ortopeda pobieżnie zrobił badanie i powiedział, że to zapalenie mięśnia. Jednak ból coraz bardziej się nasilał. Agnieszka czasem nie była w stanie wyciągnąć rąk do przodu. - Kolejny lekarz, do którego trafiłam, badał mnie bardzo długo. Raz po raz uciskał jedno miejsce na kości, a potem tuż obok. Kiedy mnie dotykał, z bólu padałam na kolana - opowiada Agnieszka. - Potem zrobił USG. I powiedział: To na pewno nie jest stan zapalny, wygląda bardzo niedobrze. Coś wyżarło pani w kości dziurę na dwa centymetry i rozlało się na mięsień. Stąd ten ból. Wygląda, że to może być nowotwór.

- Pamiętam strach i krzyk każdej niemal komórki mego ciała: Rak? Mam raka?

Fatum

Rodzina była spakowana na wyjazd do Wenecji. Kiedy Agnieszka z mężem byli u lekarza, dzieci zostały z babcią. - Wróciliśmy w środku nocy. Rano, kiedy chłopcy wstali, przyszli do nas w pidżamkach. Zapytali: dlaczego nie jedziemy? Jak powiedzieć dziecku, że fajnego weekendu w Wenecji nie będzie, bo mamusia ma raka? Jak wytłumaczyć, że zamiast popłynąć gondolą, tatuś zawiezie mamusię do Krakowa, żeby potwierdzić diagnozę? - wspomina.

Agnieszka z mężem pojechali do Krakowa na tomografię. Badanie potwierdziło podejrzenie nowotworu. Podjęto szybką decyzję o przeprowadzeniu operacji, aby wyciąć guz z łopatki. Później była męka oczekiwania na wynik histopatologiczny.

Agnieszka: Żyłam nadzieją, że to coś łagodnego. Niestety. Badania zrobione przez dwóch profesorów i tomograf płuc pozbawiły mnie jej. Wynik był szokujący, załamałam się psychicznie. Rozpoznanie: nowotwór złośliwy, który jest już przerzutem z płuca i nacieka na aortę.

Pobierając wycinek z płuca w celu doprecyzowania biologii raka, lekarz torakochirurg wbił pechowo igłę w miejsce, w którym były komórki opisane później jako rak płaskonabłonkowy. Dopiero po wielu miesiącach okaże się, że pobrana próbka nie była reprezentatywna, a diagnoza ulegnie zmianie.

- Raczysko mnie wzięło w swoje szpony i rzuciło mną o ziemię. Cały świat runął. Pozostało gruzowisko. I ten natłok myśli. Nie pytałam: dlaczego ja? Bo jak nie ja, to kto? Dziecko obok? Miła pani w autobusie? Kto? Bardziej mnie nurtowało pytanie: jakim cudem?

A później przyszedł bunt i złość. Agnieszka zastanawiała się, jak to możliwe, że jest chora. Przecież w rodzinie nikt nie miał nowotworu. Ona sama nie ma żadnych nałogów, zawsze dbała o siebie, zdrowo się odżywiała, regularnie robiła badania kontrolne, USG piersi i cytologię.

- Może to fatum? - zastanawia się. - Mój dziadek był stolarzem, spłonął podczas pożaru stolarni. Tata - inżynierem, zginął tragicznie na budowie. Miał 37 lat, mama została wdową z trójką dzieci, z których najmłodsze miało sześć tygodni. Czy teraz kolej na mnie?

Chemia

Przez osiem miesięcy była leczona chemią. Najpierw był pierwszy cykl. - To się tak wydaje: ktoś jedzie na chemię. Tak jak na wakacje albo w delegację. A chemia to paskudztwo, które truje każdą komórkę ciała.

Bolało ją wszystko. Nawet włosy i paznokcie. Nie miała siły wstać z łóżka, jeść, pić. W czwartej dobie dostała wysoką gorączkę i myślała już, że to koniec. Przetrwała tylko dzięki wsparciu najbliższych.

Po zakończonej chemioterapii zrobiono kontrolną tomografię komputerową. Okazało się, że są przerzuty. Lekarze podjęli decyzję o kolejnym cyklu chemii. Okazała się równie nieskuteczna. - Pamiętam panią doktor, która przyszła z wynikiem. Pytałam ją z nadzieją w głosie, co ze mną będzie? A ona usiadła obok i powiedziała: pani Agnieszko, nie jest dobrze.

Najpierw coś „świeciło” w nadnerczu, potem w kręgosłupie, wszystkie węzły chłonne były powiększone. Agnieszka słabła coraz bardziej.

Nienawiść

Agnieszka na przekór wszystkiemu postanowiła stawić czoła losowi. I nie poddała się.

- Nie mam wrogów - mówi. - Lubię ludzi i jeżeli kiedykolwiek czułam nienawiść, taką w czystej postaci, to teraz - do raka. Za to, co zrobił z mojego poukładanego życia i jak zawirował światem moim i całej rodziny. Ta choroba jest paskudna nie tylko ze względu na swój przebieg i dolegliwości ze strony organizmu. Ból i objawy somatyczne nie są tak trudne jak to, co się dzieje w głowie. Gdy usłyszałam diagnozę, wbiło mnie w fotel. Myślałam, że to zły sen i zaraz się obudzę. Pierwsza myśl: moje dzieci. Kto je wychowa, jak mnie zabraknie? Dlatego nienawidzę raka podwójnie, także jako matka. Za zniszczone moje życie i rewolucję w życiu moich synów, którzy są dla mnie wszystkim.

Mutacja

Podczas pobytu w szpitalu Agnieszka przypomniała sobie, że zbliża się termin badania piersi. Przecież do tej pory zawsze badała je regularnie. Zapytała panią doktor, czy mogłaby zlecić mammografię.

- Miałam wtedy siedem przerzutów i lekarka wiedziała, że w moim stanie to badanie nie ma sensu, ale dostałam skierowanie.

Zrobiono mammografię, a potem USG. Odkryto powiększony węzeł chłonny i wykonano biopsję. Wyniki mocno się różniły od poprzedniej diagnozy, która brzmiała: złośliwy rak płaskonabłonkowy płuca G3 w IV stadium zaawansowania.

Zlecono dodatkowe badania molekularne, które określają mutacje nowotworu. Wynik wywrócił całą diagnostykę do góry nogami. Najnowsza diagnoza brzmiała: rak gruczołowy z mutacją genu EGFR.

Na ten rodzaj raka są leki ukierunkowane molekularnie, czyli celowane. To chemia w tabletkach. Pacjenci funkcjonują normalnie, mogą żyć tak, jak z każdą chorobą przewlekłą. W sercach Agnieszki i jej bliskich zapanowała euforia. Będzie żyła. Niestety, była też zła informacja: lekarz nie może wypisać Agnieszce recepty. Lek w jej sytuacji nie jest refundowany.

- W myśl obowiązujących w Polsce programów lekowych ten lek podaje się tylko w pierwszej i drugiej linii leczenia. Byłam po dwóch cyklach chemioterapii, więc dla mnie byłaby to już trzecia linia. Dostałam chemię nie na tego raka, którego mam i to mnie zdyskwalifikowało - mówi zdenerwowana.

Przełom

Agnieszka nie mogła dłużej czekać. Skoro NFZ stwierdził, że nie spełnia wymogów proceduralnych, musiała leczyć się na własny koszt. Miesięczna kuracja była bardzo kosztowna. Małżonkowie postanowili sprzedać dom. Choroba została zatrzymana, a nawet zaczęła ustępować! - Po trzech miesiącach leczenia zaczęłam wracać do życia. Mogłam znowu pójść do pracy i normalnie funkcjonować. Znowu zaczęłam marzyć...

Trwało to 15 miesięcy. Jednak 27 czerwca nad ranem Agnieszka dostała ataku padaczki. W szpitalu okazało się, że przyczyną jest guz znajdujący się w mózgu. Trzeba było natychmiast operować.

Lekarze usunęli guza. Niestety, to była jedyna dobra wiadomość. Kontrolna tomografia wykazała, że rak ponownie zmutował.

Znów okazał się sprytniejszy.

- Myślę o nim: ty gnoju! Jest we mnie ogromna niezgoda nie tylko na chorobę, ale przede wszystkim na bezduszne procedury i wyższość pieniędzy nad ludzkim losem - mówi kobieta.

Nadzieja

Kiedy Agnieszka była bliska załamania, dowiedziała się od onkologa, lekarza z ogromną klasą, że to jeszcze nie koniec. Istnieje lek trzeciej generacji, idealnie dobrany do tego rodzaju raka, który podaje się wówczas, gdy poprzedni przestaje działać. Tagrisso.

Znów radość była tylko połowiczna. - Z racji tego, że dostałam dwie linie chemii (nie na swojego raka) oraz byłam na tyle zuchwała, że przez 15 miesięcy leczyłam się na własny rachunek, według wyliczeń programu lekowego jestem w czwartej linii leczenia. Dlatego w moim przypadku tagrisso nie jest refundowany. Muszę więc zebrać 360 tysięcy złotych. Tyle kosztuje rok leczenia. Boję się, ale nie tracę wiary. Wiem, że bez tego leku za chwilę mnie nie będzie...

Życie

- Są momenty w tej historii, które już oswoiłam, a są takie, które wciąż wywołują u mnie żal i gniew - mówi łamiącym się głosem Agnieszka. - Jest jesień. Wszyscy wrócili z wakacji i jeszcze im opalenizna nie zeszła, a już planują następne. U mnie jest tylko tu i teraz.

I dodaje: - Mam już miejsce. Kiedy półtora roku temu wypisano mnie ze szpitala w Gliwicach na chemii paliatywnej, myślałam, że będzie tylko gorzej. Zbliżały się moje 41. urodziny. Powiedziałam do męża, że teraz niepotrzebne mi są już brylanty i perfumy, tylko grobowiec na cmentarzu. Wymusiłam to na nim. Będę miała ładne miejsce, blisko kaplicy. Dwie alejki obok ojca. Zawsze byłam córeczką tatusia.

Agnieszka nie lubi ciszy. Wtedy zaczyna myśleć. Pojawia się strach. - Nowotwór zabiera wszystko. Ludzie widzą tylko to, co dzieje się na zewnątrz. Prawdziwym horrorem jest to, co dzieje się w głowie - mówi.

Po jej policzkach płyną łzy.

Ale chce walczyć: o życie, miłość, o siebie.

***

O sprawę pani Agnieszki zapytaliśmy zarówno krajowego konsultanta ds. onkologii, jak i Ministerstwo Zdrowia. Nikt nie chciał rozmawiać o szczegółach leczenia kobiety.

Jednak, po nagłośnieniu sprawy, pani Agnieszka otrzymała list z Ministerstwa Zdrowia z informacją, że - być może - doczeka się refundacji leku. Czy tak rzeczywiście się stanie, zależy od decyzji lekarzy i od wyników badań molekularnych, które będą w połowie listopada.

Kobieta wciąż walczy. Rak wciąż nie ustępuje.

Jolanta Tęcza-Ćwierz

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Clostilbegyt leki sprzedam clomid clomifen clomiphene citrate lek bezplodnosc odblok owulacja jajeczkowanie

Sprzedam klomid clomifene citrate 50mg, opakowanie 10 tabletek, jeden listek. Po 50zl za listek.
Nazwa leku Ovinum Antiestrogen.
Wazny 01.2026.
Producent Biopharm, Tajlandia.
Poczta 10zl i przelew na pko.
Lub wysle bezposrednio z Tajlandii - poczta rejestrowana 40zl idzie 10-15 dni.
dziekuje
Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsapp

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

ZENTEL ALBENDAZOL
Rak jajnika "A single dose of albendazole (150 mg/kg) dramatically suppressed tumor levels of both VEGF and HIF-1"
"Drug Used to Treat Parasites May Have Tumor-Fighting, Antiangiogenic Properties"

Zaawansowany rak dawka 2x1200mg dziennie przez 14 dni:
"Research institutions have already carried out phase I clinical trials of oral ABZ to treat advanced cancer patients to detect it's maximum tolerated dose. Results from the 36 patients with refractory solid tumors enrolled in the study showed that the recommended dose for further study was 1,200 mg twice daily for 14 days in a 21-day cycle, with myelosuppression being the main dose-limiting toxicity (64). Although no patients achieved partial or complete response according to the RECIST study’s criteria, 4 out of 24 patients with assessable tumor markers (16%) demonstrated a decrease in tumor markers of more than 50%. In contrast, another patient had a significant decrease in tumor markers and a prolonged period of stable disease. Overall, as research continues to progress, new anticancer drugs based on ABZ can be expected".
"Phase I clinical trial to determine maximum tolerated dose of oral albendazole in patients with advanced cancer"

Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

ITRAKONAZOL
Rak prostaty, płuc, podstawnokomórkowy skóry. Możliwe białaczka, rak jajnika, piersi, trzustki. Może wzmacniać inne leki.
"Clinical trials have shown that patients with prostate, lung, and basal cell carcinoma have benefited from treatment with itraconazole, and there are additional reports of activity in leukaemia, ovarian, breast, and pancreatic cancers. ... Itraconazole may synergise with a range of other drugs to enhance the anti-cancer effect, and some of these possible combinations are presented in the supplementary materials accompanying this paper."
"Repurposing Drugs in Oncology (ReDO)—itraconazole as an anti-cancer agent"

NIKLOZAMID
Rak piersi, prostaty, jelita grubego, jajnika, szpiczaka mnogiego, mózgu, ostra białaczka szpikowa, płuc, głowy i szyi.
"Anti-cancer activity of niclosamide has been demonstrated in human breast cancer, prostate cancer, colon cancer, ovarian cancer, multiple myeloma, acute myelogenous leukemia, glioblastoma, head and neck cancer and lung cancer cells"
"Multi-targeted therapy of cancer by niclosamide: a new application for an old drug"

Białaczka, rak piersi, prostaty, wątroby, mózgu.
"Potential anticancer agent that exerts cytotoxic and cytostatic activity against a wide range of cancer types, including leukemia, breast cancer, prostate cancer, hepatocellular carcinoma, and glioblastoma. Additionally it has shown anti-invasive and anti-migratory effects."
"Drug Repurposing of the Anthelmintic Niclosamide to Treat Multidrug-Resistant Leukemia"

IWERMEKTYNA
Rak jajnika, piersi, płaskonabłonkowy przełyku, przewlekła białaczka szpikowa, raki systemu trawiennego, moczowego, krwi, reprodukcyjnego, glejak mózgu, czerniak i płuc. Jest skuteczna przeciwko szerokiej gamie nowotworów i ma wiele efektów.
"It has proven to be fairly effective against a large variety of cancers. The types of cancers it worked against included ovarian cancer, breast cancer, Oesophageal Squamous Cell Carcinoma. Ivermectin has also been verified as being useful in inducing apoptosis in chronic myeloid leukemia. ... There are a large number of other cancers that ivermectin is highly useful for, including cancers of the digestive system, cancers in the urinary tract, hematological cancers other than CML, cancers in the reproductive system, brain glioma, melanoma, and lung cancers. All the trials and researches mentioned have shown that Ivermectin is effective against a vast variety of tumors and has multiple effects.
"Anti-Parasite drug Ivermectin shows promise against cancer"

"Ivermectin has powerful antitumor effects, including the inhibition of proliferation, metastasis, and angiogenic activity, in a variety of cancer cells. ... Can also inhibit tumor stem cells and reverse multidrug resistance and exerts the optimal effect when used in combination with other chemotherapy drugs.
"Ivermectin, a potential anticancer drug derived from an antiparasitic drug"

DISULFIRAM
Rak piersi
"Disulfiram combats cancer"

Rak kości, prostaty, piersi, jelita grubego:
"Of the more than 3000 patients taking Antabuse, the cancer death rate was 34% lower for the 1177 who stayed on the drug compared with those who stopped taking it, the researchers report today in Nature. The drug was an equal opportunity anticancer weapon; its benefits held for prostate, breast, and colon cancer, as well as cancer overall."
"An old drug for alcoholism finds new life as cancer treatment"

Rak kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi
"Anti-cancer effects of disulfiram in head and neck squamous cell carcinoma"

DOKSYCYKLINA
Nowotwór mózgu
"The drug cocktail is prescribed by Care Oncology, a private clinic in London, which recommends a statin (a cholesterol-lowering drug), metformin (used to treat type-2 diabetes), doxycycline (an antibiotic) and mebendazole (an anti-worming agent). These may sound radical, but are actually safe, cheap, generic medicines with evidence of some anti-cancer effects."
"“Repurposing” off-patent drugs offers big hopes of new

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

GRYZEOFULWINA
Działa na większość rodzajów raka. Dawkowanie 500g 3x dziennie
"The Anti-Fungal drug Griseofulvin: Like Chemotheraphy but Without its Side Effects"

KETOKONAZOL
Rak prostaty
"When is Ketoconazole Used for Prostate Cancer?"
"The role of ketoconazole in current prostate cancer care"

Wątroby
"Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma"

VERMOX MEBENDAZOL
Wiele różnych nowotworów "Mebendazole, a well-known anti-helminthic drug in wide clinical use, has anti-cancer properties that have been elucidated in a broad range of pre-clinical studies across a number of different cancer types. Significantly, there are also two case reports of anti-cancer activity in humans." Dawkowanie minimum 2x100mg
"Repurposing Drugs in Oncology (ReDO)—mebendazole as an anti-cancer agent"
"Mebendazole: A Cancer Fighting Drug We Find at the Supermarket"

Kostniakomięsak, mięsak, rak skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, glejak wielopostaciowy, rdzeniak.
"Preclinical studies show that mebendazole notably impedes the growth of malignant and metastatic tumors such as osteosarcoma and soft tissue sarcoma, melanoma, carcinoma (lung, colorectal, breast, ovarian, hepatocellular and adrenocortical), acute myeloid leukaemia, glioblastoma multiforme and meduloblastoma."
"Application of a widely-used tropical anti-worm agent,mebendazole, in modern oncology"

Nowotwór mózgu, przykład:
"The drug cocktail is prescribed by Care Oncology, a private clinic in London, which recommends a statin (a cholesterol-lowering drug), metformin (used to treat type-2 diabetes), doxycycline (an antibiotic) and mebendazole (an anti-worming agent). These may sound radical, but are actually safe, cheap, generic medicines with evidence of some anti-cancer effects."
"“Repurposing” off-patent drugs offers big hopes of new treatments"

Trzustki
"“We are advocating for use of mebendazole as a therapy for those diagnosed before metastasis to see if we can slow or prevent pancreatic cancer,” Riggins says. “For those with more advanced cancers, it could be an alternative to certain surgeries. Mebendazole may have utility as a therapy after initial treatment to prevent tumor recurrence in the 15% to 20% of pancreatic adenocarcinoma patients who undergo surgery. It may also increase the durability of response to standard chemotherapy in the remaining 80% to 85% of patients with advanced disease.”
"Anti-Parasitic Drug Slows Pancreatic Cancer in Mice"

Tarczycy
Zapobiega guzom tarczycy do przerzutów do płuc.
"In vivo, mebendazole treatment resulted in significant orthotopic thyroid tumor regression
(B-CPAP) and growth arrest (8505c), with treated tumors displaying reduced expression
of the proliferation maker KI67 and less vascular epithelium as indicated by CD31+
immunohistochemistry. Most importantly, daily oral mebendazole prevented established
thyroid tumors from metastasizing to the lung. Given the low toxicity and published
anticancer mechanisms of mebendazole, this novel preclinical study of mebendazole
in thyroid cancer has promising therapeutic implications for patients with treatment
refractory papillary or anaplastic thyroid cancer"
"Mebendazole inhibits tumor growth and prevents lung metastasis in models of advanced thyroid cancer"

Przykład rak odbytnicy z przeżutami, remisja po 42 dniach mebendazol 200mg dziennie:
"Colon cancer patient with liver and lung metastases; the patient was treated conventionally with capecitabine, oxaliplatin, and becacizumab but failed largely due to oxaliplatin-induced neuropathy [371]. Mebendazole therapy (200 mg daily) was continued for 42 days, and there were near complete remission of the metastases in the lungs and lymph nodes and a good partial remission in the liver"
"Tumour remission by the antihelmintic drug mebendazole in refractory metastatic colon cancer"

Przykład rak kory nadnerczy z przeżutami do wątroby, dawka 200mg dziennie przez 19 miesię

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Długotrwała terapia wspomagająca

Protokół COC został zaprojektowany przede wszystkim jako długoterminowa terapia „wspomagająca”, aby pomóc zoptymalizować standardowe leczenie. Ponieważ jednak leczenie metaboliczne zgodnie z protokołem COC ma być długotrwałe, pacjenci mogą również stosować ten protokół jako schemat leczenia podtrzymującego po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach od standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów. Z tego powodu warto również zauważyć, że każdy z leków z Protokołu COC ma również opisane korzystne mechanizmy działania w chorobie nowotworowej, które nie są uzależnione od jednoczesnego podawania standardowych terapii, a które mogą niezależnie przyczynić się do zmniejszenia ryzyka nawrotu i rozprzestrzenianie się przerzutów.

Model opieki onkologicznej
Aktywny nadzór medyczny nad każdym pacjentem

Chociaż leki Protokołu COC są bezpiecznie stosowane w populacji ogólnej od wielu lat, nie są one pozbawione skutków ubocznych. Ponadto sytuacja każdego pacjenta jest zarówno złożona, jak i wyjątkowa – wymaga starannej, spersonalizowanej oceny. Dlatego każdy pacjent, który trafia do Poradni Opieki Onkologicznej znajduje się pod bezpośrednią opieką klinicystów posiadających specjalistyczną wiedzę w zakresie przepisywania leków z Protokołu COC w kontekście chorób nowotworowych. Nasi klinicyści indywidualnie oceniają potencjalne korzyści i ryzyko związane z przyjęciem protokołu COC u każdego pacjenta. Będą zalecać protokół COC pacjentom tylko wtedy, gdy uznają, że będzie to bezpieczne i korzystne. Każda recepta na protokół COC jest dostosowana do potrzeb pacjenta, a dawki i schematy leczenia są dokładnie sprawdzane i dostosowywane w zależności od postępów pacjenta.

Dlatego ważne jest, aby pacjenci byli dokładnie monitorowani w naszej klinice przez cały okres leczenia.
 
Ważna uwaga. Cel tego artykułu

Ten artykuł stanowi przegląd niektórych opublikowanej literatury naukowej i medycznej dotyczącej leków, które składają się na opatentowany protokół Care Oncology. Dołożono starań, aby wybrać odpowiednie artykuły wspierające stosowanie tych leków poza wskazaniami rejestracyjnymi w warunkach klinicznych w leczeniu wspomagającym raka. Ten artykuł nie stanowi wyczerpującego przeglądu wszystkich dowodów ani nie obejmuje wszystkich potencjalnych skutków ubocznych takiego leczenia.

Ten artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i NIE stanowi porady medycznej. Leki omówione w niniejszym dokumencie są dostępne wyłącznie na receptę i nie należy ich przyjmować bez konsultacji z lekarzem lub innym profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia. Lekarze Care Oncology omówią z Państwem przydatność tych leków i będą współpracować z Państwa lekarzem lub onkologiem w celu omówienia ich przydatności dla Państwa.

NIE wolno polegać na informacjach zawartych w tym artykule jako alternatywie dla porady lekarza lub innego profesjonalnego pracownika służby zdrowia. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące jakichkolwiek leków W tej sprawie należy skonsultować się z lekarzem lub innym profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na jakąkolwiek chorobę, powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Nigdy nie należy zwlekać z zasięgnięciem porady lekarskiej, lekceważyć porady lekarskiej ani przerywać leczenia z powodu informacji zawartych w tym artykule.

Posiadam te leki w Polsce, mogę też je wysłać taniej bezpośrednio z Tajlandii.

Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsap telegram

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKONUważamy, że leki z protokołu COC mogą działać w połączeniu, aby konsekwentnie ograniczać podaż i zużycie energii, jednocześnie zapobiegając adaptacji komórek nowotworowych i wykorzystywaniu innych szlaków do pobierania energii (Jagust i in., 2019). W rezultacie komórki nowotworowe stają się coraz słabsze i mniej zdolne do pobierania i wykorzystywania składników odżywczych (np. 2016). To ogólnie utrudnia komórkom nowotworowym przeżycie, wzrost i rozprzestrzenianie się w organizmie. Stopniowo osłabione komórki (w tym komórki bardziej odporne i wcześniej oporne na leczenie) stają się bardziej podatne na ataki innych terapii przeciwnowotworowych zabijających komórki, takich jak radioterapia, chemioterapia, terapia hormonalna i terapie celowane (Bradford i Khan, 2013; Chen i in. 2012; Lacerda i in., 2014; Lamb i in., 2015a; Pantziarka i in., 2014).

Wierzymy, że poprzez skupienie się na dostosowanych mechanizmach metabolicznych, które są wspólne dla większości nowotworów (ale zwykle nie dla zdrowych komórek), protokół COC może być skuteczny i selektywny w przypadku praktycznie każdego nowotworu, niezależnie od konkretnego typu, stadium lub lokalizacji nowotworu. Publikowane badania epidemiologiczne i laboratoryjne w coraz większym stopniu potwierdzają potencjalnie szeroki zakres tej terapii (Chae i in., 2015, 2016; Iliopoulos i in., 2011; Lamb i in., 2015b; Pantziarka i in., 2014).

Mechanistyczna spójność w działaniu – siła kombinacji

Prawdziwa moc Protokołu COC tkwi w specyficznej kombinacji leków, których używamy. Opracowaliśmy protokół nie tylko jako schemat czterech indywidualnych terapii, z których każda ma działanie przeciwnowotworowe, ale także jako pojedynczą terapię skojarzoną - z potencjałem do wytworzenia potężnych efektów synergistycznych (Mokhtari i in., 2017). Każdy lek z protokołu został wybrany, ponieważ dowody sugerują, że razem będą miały „mechanistyczną spójność” w sposobie, w jaki mogą celować w raka. Mówiąc prościej, oznacza to, że każdy z leków COC Protocol może celować w komórki nowotworowe z różnych, uzupełniających się punktów widzenia. A to wielokierunkowe podejście znacznie utrudnia komórkom nowotworowym przystosowanie się i przeżycie.

Na przykład wszystkie cztery leki mogą atakować rakowe komórki macierzyste, ale każdy z nich blokuje inną, podstawową ścieżkę wykorzystywaną przez komórkę. Metformina bardzo utrudnia „bateriom” komórki (zwanym mitochondriami) prowadzenie reakcji molekularnych potrzebnych do wytworzenia energii, podczas gdy doksycyklina blokuje maszynerię komórkowego DNA, której mitochondria potrzebują do replikacji i naprawy (Skoda i in., 2019). Statyny mogą następnie zmieniać ekspresję genów komórek macierzystych raka, czyniąc komórki bardziej wrażliwymi na inne terapie przeciwnowotworowe (Kodach i in., 2011), a mebendazol może zakłócać wiele innych procesów molekularnych zaangażowanych w podział komórek, aby pomóc w blokowaniu wzrostu komórek rakowych (Hothi i in. ., 2012; Hou i in., 2015). Łącząc razem wszystkie cztery czynniki, protokół COC może uderzyć w te szczególnie trudne do leczenia komórki w wielu „słabych punktach”. Podobnie jak uderzenie jeden-dwa, pozostawia to komórki mniej zdolne do unikania i regeneracji lub rozwijania odporności.

Badania laboratoryjne zaczynają podkreślać skuteczność tego podejścia przy użyciu kombinacji leków protokołu COC. W jednym badaniu mechanistycznym połączenie statyny i metforminy znacznie zmniejszyło wzrost komórek raka prostaty bardziej niż każdy z tych czynników osobno (Wang i in., 2017). Badania obserwacyjne wykazały również potencjalnie „synergistyczne” działanie tych leków na różne nowotwory (Babcook i in., 2014; Danzig i in., 2015; Lehman i in., 2012; Nimako i in., 2017). Obecnie trwa badanie kliniczne metforminy i doksycykliny w leczeniu raka piersi (NCT02874430), a także utworzono nasz własny program badawczy METRICS, aby przyspieszyć badania nad kombinatorycznym zastosowaniem tych środków w leczeniu raka.

Długotrwała terapia wspoma

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leczenie raka protokół leczenia wspomagającego metformina statyny mebendazol doksycyklina Terapia antymetaboliczna

Automatyczne tłumaczenie artukułu ze strony Care Oncology Clinic z Lodnynu, o protokole leczenia stosowanego na wszystkie rodzaje raka i na każdym stopniu ich rozwoju, włączając wczesne stadium.  

Również można stosować w leczeniu podtrzymującym po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów.
 
Co to jest protokół COC?

Protokół COC to schemat leczenia skojarzonego składający się z licencjonowanych leków, specjalnie zaprojektowanych przez Care Oncology do stosowania wspomagającego wraz ze zwykłymi terapiami pacjenta (tj. standardową opieką).

Cztery leki zawarte w schemacie COC Protocol to: metformina, bardzo popularny lek przeciwcukrzycowy; atorwastatyna, rodzaj statyny stosowanej w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych; doksycyklina, rodzaj antybiotyku często stosowany w leczeniu przewlekłych infekcji, takich jak trądzik; oraz mebendazol, lek powszechnie stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych u dzieci i dorosłych.

Wybraliśmy te cztery leki spośród tysięcy potencjalnych kandydatów, ponieważ pasują do naszych z góry określonych kryteriów wyboru. Kryteria te obejmują solidne dowody skuteczności przeciwnowotworowej, spójny mechanizm działania i, co ważne, dobry profil bezpieczeństwa. Te trzy główne założenia kształtowały nasze podejście od samego początku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Rak jest złożoną chorobą wymagającą złożonego leczenia i uważamy, że dodanie dalszych terapii do standardowego leczenia powinno być bardzo dokładnie ocenione. Nie tylko z punktu widzenia skuteczności, ale także, co ważne, bezpieczeństwa. Dlatego całe nasze podejście opiera się na dowodach – głównie opublikowanych badaniach naukowych, a także, w coraz większym stopniu, na naszych własnych danych.

Wiele różnych leków dostępnych na rynku ma co najmniej kilka opublikowanych dowodów potwierdzających ich stosunkowo skuteczne stosowanie w leczeniu raka, ale niewiele z tych leków ma poziom dowodów zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności, których wymagamy w Protokole COC. Istnieją już duże ilości szczegółowych danych dotyczących każdego z leków objętych protokołem, zebranych na podstawie wieloletniego stosowania w populacji ogólnej – co pomogło nam uzyskać kluczową przewagę podczas opracowywania.

Skrupulatnie przeszukaliśmy dekady opublikowanych danych na temat każdego leku objętego Protokołem COC, badając, jak działają one w różnych populacjach pacjentów (w tym u pacjentów z rakiem) oraz na modelach komórkowych i zwierzęcych w laboratorium. Dane te, w połączeniu z naszym własnym doświadczeniem klinicznym, pomagają nam dobrze zrozumieć, jak te leki będą zachowywać się u pacjentów z różnymi stadiami i typami raka, zarówno w połączeniu ze sobą, jak i w połączeniu z wieloma innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Ta wiedza jest najważniejsza, a z naszych badań wynika, że tego rodzaju dowodów po prostu nie ma jeszcze w przypadku wielu innych kandydatów na leki przeciwnowotworowe poza wskazaniami rejestracyjnymi – zwłaszcza w przypadku podawania ich w skojarzeniu.

Terapia antymetaboliczna, która może potencjalnie celować w każdy nowotwór

Protokół COC ma działać poprzez ograniczenie ogólnej zdolności komórek nowotworowych do pobierania i wykorzystywania (tj. „metabolizowania”) energii.

Komórki rakowe potrzebują ogromnych ilości energii, aby przeżyć, a zdecydowana większość nowotworów wykorzystuje proces adaptacyjny zwany tlenową glikolizą, aby wytworzyć nadmiar energii, której potrzebują (Kroemer i Pouyssegur, 2008). Każdy z leków w protokole może być ukierunkowany na różne molekularne procesy metaboliczne zaangażowane w tlenową glikolizę i ją otaczającą, a to może pomóc obniżyć ogólne tempo metabolizmu komórki nowotworowej (Jang i in., 2013).

Uważamy, że leki z protokołu COC mogą działać w połączeniu, aby konsekwentn

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak mnogi, kostniakomięsak, mięsak, rdzeniak, glejak wielopostaciowy, kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi.

Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.