Paweł Michalczyk

Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki

Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki Fot. Paweł Michalczyk Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki
Paweł Michalczyk

Przez prawie 30 lat Ewa Godlewska-Jeneralska pracowała w TVP. Była świadkiem, jak kolejne ekipy polityczne kładą łapę na publicznych mediach, przejmując nad nimi pełną kontrolę. W końcu się wypaliła, porzuciła karierę i osiadła na wsi, w Czchowie w powiecie brzeskim. Teraz mówi, że znalazła swoje miejsce na ziemi. Ma skromne gospodarstwo Jaśkowy Sad, na którym zaczęła hodować... alpaki.

- Dużo „zawdzięczam” Jarosławowi Kaczyńskiemu - ironizuje Ewa Godlewska-Jeneralska. - Najpierw był czas, żeby urodzić dziecko, a potem żeby się wyprowadzić w miejsce, które się kocha. W moim wypadku absolutnie... dobra zmiana.

Ekipa z PiS, mąż poseł z SLD

Pierwsze kroki stawiała jako reporterka, później była prezenterką i wydawcą. Zaczynała w Wiadomościach w TVP1. Do Panoramy zaprosił ją Sławomir Zieliński, jeden z prezenterów programu. - Wyciągnął mnie z Wiadomości, całe życie będę mu za to wdzięczna - wspomina. Przekonuje, że pracowała w telewizji z dużym zaangażowaniem. - To była moja pasja, dziś to wiem na pewno. Ale po 30 latach czułam już zmęczenie pracą po 16 godzin dziennie.

Do porzucenia dotychczasowego stylu życia skłoniły ją roszady w mediach publicznych. W latach 2005-2007, czyli za rządów PiS, była w związku z posłem SLD, co nie było mile widziane u jej mocodawców. - Los chciał, że zaszłam w ciążę i nie byli w stanie mnie usunąć - mówi pani Ewa.

Czytaj więcej:

 • Decyzja o odejściu z telewizji w niej dojrzewała
 • Jak zrodził się pomysł na agroturystykę?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.