Joanna [email protected]

Fałszywy konwojent w rękach policji

Fałszywy konwojent w rękach policji Fot. KWP Poznań
Joanna [email protected]

W sobotę rano w Łodzi zatrzymano Krzysztofa W. podejrzanego o to, że w lipcu 2015 r. przywłaszczył z konwoju 8 mln zł

Kryminalni z KWP w Poznaniu zatrzymali Krzysztofa W., fałszywego konwojenta podejrzanego o dokonanie najbardziej spektakularnego w Polsce skoku na bank. Pół roku temu mężczyzna zniknął ze Swarzędza koło Poznania z 8 mln zł!

46-letni łodzianin usłyszał dwa zarzuty. Prokurator podejrzewa go o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania mężczyzny doszło w sobotę rano w jego domu w Łodzi. Krzysztof W. był wtedy z rodziną i nie stawiał oporu. Jak informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, podejrzany długo przygotowywał się do przestępstwa, czego rezultatem była całkowita zmiana wizerunku.

- Zatrzymany mężczyzna wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż na zdjęciach z monitoringu, które opublikowaliśmy po przestępstwie. Zgolił brodę, zapuścił włosy i jest zdecydowanie bardziej szczupły. Przygotowując się do przestępstwa, brał suplementy diety, które pozwoliły mu znacznie przybrać na wadze - mówi Andrzej Borowiak.

Policja poszukuje listem gończym Grzegorza Łuczaka, przedstawiciela firmy ochroniarskiej, która zatrudniała Krzysztofa W.

Autor Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.