Felieton. To idzie młode, wkurzone pokolenie

Czytaj dalej
Jerzy Sułowski

Felieton. To idzie młode, wkurzone pokolenie

Jerzy Sułowski

Ulicami naszych miast i miasteczek ciągną tłumy młodych kobiet. To nie są przestępcy, to nie przeciwnicy życia, to nie wrogowie Kościoła - choć w tych dziesiątkach tysięcy ludzi i tacy się znajdą.

To idzie nowe pokolenie - mądre, wykształcone, dumne, świadome swoich praw -które poczuło, że zabiera się: prawo wyboru, prawo myślenia, prawo do strachu i do heroizmu, prawo do własnego sumienia. Poczucie opresji, braku prawdziwej wolności, wyprowadziło te kobiety i wielu mężczyzn na ulice.

Prawdziwa mądrość władzy objawia się w tym, że umie słuchać argumentów, z którymi się nie zgadza. Dobrze byłoby, gdyby rząd wsłuchał się w głos młodego pokolenia, pod którym podpisała się ostatnio także córka prezydenta Andrzeja Dudy.

Dobrze, gdyby zaczął ich poważnie traktować, gdyby z nimi rozmawiał, ale nie za pośrednictwem aktywu partyjnego czy kiboli szukających zadymy. Z lojalnością tych ostatnich może być zresztą problem, bo ci specjaliści od walk ulicznych mają przecież dziewczyny, żony, siostry.

To, z czym mamy do czynienia, jest sytuacją kryzysową : dla władzy, społeczeństwa, dla Kościoła (którego hierarchowie postawili na sojusz tronu i ołtarza), w końcu dla przyszłości Polski. Grożenie kobietom, straszenie ich, grozi tym, że sprawa wymknie się spod kontroli. Piłka jest po stronie rządu.

Jerzy Sułowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.