Paweł Gzyl

Filmowa refleksja nad istotą wiary i Kościoła w „Krwi Boga”

Główną rolę w „Krwi Boga” gra Krzysztof Pieczyński, znany ze swych antyklerykalnych poglądów. To celowy wybór reżysera Fot. Bartosz Mrozowski Główną rolę w „Krwi Boga” gra Krzysztof Pieczyński, znany ze swych antyklerykalnych poglądów. To celowy wybór reżysera
Paweł Gzyl

Na trwającym właśnie 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie swoją międzynarodową premierę miał nowy film Bartosza Konopki - „Krew Boga”. W najbliższych dniach obraz ten zobaczymy w Krakowie podczas tegorocznej edycji festiwalu Mastercard Off Camera.

„Krew Boga” została pokazana w Moskwie w sekcji „Spektrum”. Ma ona na celu poszerzenie geopolitycznych, estetycznych oraz formalnych granic współczesnego kina. Program sekcji, jak podkreślają organizatorzy, „obfituje w uderzające, czasami prowokacyjne filmy, które skłaniają do licznych dyskusji i przemyśleń”.

Najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki - twórcy głośnego „Królika po berlińsku” i docenionego przez widzów i krytyków obrazu „Lęk wysokości” - to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i Kościoła, przypominająca obraz „Valhalla: Mroczny wojownik” Nicolasa Windinga Refna i popularny serial „Gra o tron”.

Czytaj dalej o "Krwi Boga" i motywach jego powstania.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.