Robert Gąsiorek

Firmy chcą dużych pieniędzy za rozbudowę „Muzyka”. Ministerstwo oczekuje wyjaśnień

Sala koncertowa zaplanowana została obok siedziby Zespołu Szkół Muzycznych. Inwestycja jest teraz poważnie zagrożona Sala koncertowa zaplanowana została obok siedziby Zespołu Szkół Muzycznych. Inwestycja jest teraz poważnie zagrożona
Robert Gąsiorek

Ważą się losy budowy nowoczesnej sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. W drugim już przetargu na inwestycję, firmy zaproponowały dużo wyższe kwoty, niż zabezpieczył na ten cel magistrat. Co gorsza, wyższy niż 5 mln euro budżet przedsięwzięcia grozi utratą dofinansowania z Ministerstwa Kultury.

Sala koncertowa jest inwestycją wyczekiwaną od wielu lat przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych i ich rodziców. Światełko w tunelu pojawiło się, gdy projekt otrzymał 13 mln zł dofinansowania z resortu kultury.

Ubiegłoroczny przetarg nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia i trzeba było go powtórzyć. Powód? Kwota zaproponowana przez wykonawców znacznie przewyższała pulę, którą miasto zarezerwowało na ten cel.

Magistrat próbował ratować sytuację ograniczając zakres robót do budowlanych. Dostawcy wyposażenia dla obiektu oraz instrumentów mieli być wyłonieni dopiero w innym postępowaniu przetargowym. Taki fortel nie przyniósł jednak skutku.

W dalszej części tekstu:

 • nieudany powtórny przetarg
 • jakie są przyczyny wzrostu kwot, kórych żądają wykonawcy?
 • ministerstwo chce wyjaśnień
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.