Gdzie są obiecane wały przeciwpowodziowe w rejonie Bochni? Mieszkańcy Cikowic zaniepokojeni: mija 8 lat od powodzi i nic się nie zmieniło

Czytaj dalej
Fot. Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk

Gdzie są obiecane wały przeciwpowodziowe w rejonie Bochni? Mieszkańcy Cikowic zaniepokojeni: mija 8 lat od powodzi i nic się nie zmieniło

Paweł Michalczyk

Mija osiem lat od powodzi, jaka nawiedziła region w 2010 roku. Wiele osób do dziś z niepokojem wspomina tamten czas, tymczasem władze ciągle nie mogą mówić o stuprocentowym zabezpieczeniu terenów na wypadek podobnych sytuacji. Czy mieszkańcy w 2018 już roku mogą czuć się bezpiecznie?

Izydor Puścizna z Cikowic w swoim życiu doświadczył powodzi już dwukrotnie. W 1970 roku woda, która wylała z Raby, doszczętnie zniszczyła jego drewniany dom.

- Miałem w mieszkaniu 1,5- metra wody - wspomina. Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna musiał wybudować nowy dom. Usytuował go metr wyżej niż stary.

Po tamtej powodzi usłyszał, że w Dobczycach powstanie zapora, która uchroni m.in. jego rodzinną miejscowość przed podobną sytuacją.

- W życiu nie przypuszczałem, że zostanę ponownie zalany - dodaje.

Czytaj więcej:

 • Powódź w 2010 roku. Co przezyli mieszkańcy?
 • Dziś jest bezpiecznie?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Paweł Michalczyk

Zajmuje się tematyką lokalną dotyczącą terenu powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Porusza sprawy społeczne, polityczne, kulturalne i religijne. Z mediami na stałe jest związany od 2004 roku, a pierwsze kroki dziennikarskie stawiał w 1997 roku. Z Gazetą Krakowską i serwisem Naszemiasto.pl jest związany od 2018 roku. Jego pozadziennikarskie zainteresowania to muzyka (m.in. rock progresywny), turystyka górska (Tatry, Gorce, Bieszczady), literatura, film (zwłaszcza kino skandynawskie).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.