Gdzie są obiecane wały przeciwpowodziowe w rejonie Bochni? Mieszkańcy Cikowic zaniepokojeni: mija 8 lat od powodzi i nic się nie zmieniło

Czytaj dalej
Fot. Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk

Gdzie są obiecane wały przeciwpowodziowe w rejonie Bochni? Mieszkańcy Cikowic zaniepokojeni: mija 8 lat od powodzi i nic się nie zmieniło

Paweł Michalczyk

Mija osiem lat od powodzi, jaka nawiedziła region w 2010 roku. Wiele osób do dziś z niepokojem wspomina tamten czas, tymczasem władze ciągle nie mogą mówić o stuprocentowym zabezpieczeniu terenów na wypadek podobnych sytuacji. Czy mieszkańcy w 2018 już roku mogą czuć się bezpiecznie?

Izydor Puścizna z Cikowic w swoim życiu doświadczył powodzi już dwukrotnie. W 1970 roku woda, która wylała z Raby, doszczętnie zniszczyła jego drewniany dom.

- Miałem w mieszkaniu 1,5- metra wody - wspomina. Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna musiał wybudować nowy dom. Usytuował go metr wyżej niż stary.

Po tamtej powodzi usłyszał, że w Dobczycach powstanie zapora, która uchroni m.in. jego rodzinną miejscowość przed podobną sytuacją.

- W życiu nie przypuszczałem, że zostanę ponownie zalany - dodaje.

Czytaj więcej:

 • Powódź w 2010 roku. Co przezyli mieszkańcy?
 • Dziś jest bezpiecznie?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Michalczyk

Jestem w Polska Press od 2018 roku. Obsługuję powiaty bocheński i brzeski. Publikuję w "Gazecie Krakowskiej" oraz serwisie naszemiasto.pl, część moich tekstów trafia również na łamy "Dziennika Polskiego".


Zajmuję się tematyką społeczną, polityczną, kryminalną, kulturalną, religijną. Jestem odpowiedzialny za zawartość merytoryczną "Tygodnika Brzesko-Bochnia", będącego dodatkiem do piątkowego wydania "Gazety Krakowskiej".


Jak trafiłem do Polska Press?


Pierwsze pojedyncze teksty dziennikarskie publikowałem tuż po maturze, a z zawodem dziennikarza związałem się na stałem w 2004 roku. Przez kilkanaście lat pracowałem w portalu lokalnym mojabochnia.pl oraz w radiu RDN Małopolska. 


W 2006 roku zacząłem po raz pierwszy publikować na łamach "Gazety Krakowskiej" w jej dodatku do piatkowgo wydania „Tygodnika Bocheńskiego”.


Od 2018 roku jestem na stałe związany z Polska Press. 


O mnie


Lubię aktywny wypoczynek. Uwielbiam turystykę górską, najchętniej po Tatrach w Polsce i na Słowacji, ale doceniam również uroki Gorców, Bieszczad, Pienin, Beskidu Niskiego i Wyspowego. 


Interesuję się szeroko rozumianą muzyką rockową, powstałą od lat 60. XX wieku do czasów nam współczesnych. Uwielbiam słuchać płyt w całości, a nie pojedynczych, wyrwanych z kontekstu utworów. Świadomie unikam słowa "piosenka", gdyż moim żywiołem są takie gatunki, jak rock progresywny, hard rock i rozmaite odmiany alternatywne. Oprócz kanonu w postaci Pink Floyd, King Crimson, Camel, Genesis, wysoko cenię bardziej niszowe zespoły, jak Focus, Gentle Giant, a z współczesnych polski Riverside, szwedzki Anekdoten i norweski Motorpsycho. 


Uwielbiam również literaturę, m.in. twórczość Wiesława Myśliwskiego, Andrzeja Stasiuka, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.