Gedia kusi teraz uczniów stażami

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Leszek Kalinowski

Gedia kusi teraz uczniów stażami

Leszek Kalinowski

Gedia oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych zawarły umowę o współpracy. Co zyskają uczniowie? Sprawdź!

– Gimnazjaliści, którzy przyjdą do nas we wtorek na dni otwarte, będą mogli poznać swojego przyszłego pracodawcę – mówi dyrektor zielonogórskiego „Elektronika” Stanisław Rogulski.

Chodzi o nowosolską firmę Gedia, z którą szkoła podpisała w ubiegłym tygodniu umowę o współpracy. Dzięki temu placówka zyska kolejnego patrona, a uczniowie możliwość odbywania praktyk i staży.

– Nasza firma zatrudnia dziś 1,6 tysiąca osób. I od 10 lat wciąż zwiększa zatrudnienie – podkreśla członek zarządu Gedia Poland, Ryszard Gongor. - Wyjątkiem był tylko rok 2008, kiedy z powodu kryzysu musieliśmy minimalnie ograniczyć liczbę pracowników. Obecnie trwają kolejne inwestycje przy ul. Staszica. Gotowe będą za dwa miesiące, a uruchomienie produkcji zaplanowano na grudzień. To oznacza oczywiśćie kolejne miejsca pracy.

Gedia kusi uczniów
Filip Pobihuszka Gedia jest największym pracodawcą w powiecie.

Dzięki zawartej umowie uczniowie wszystkich klas „Elektronika” będą mieli możliwość odbywania praktyk i staży, choć już wcześniej takie bywały. Młodzieży bardzo przypadły do gustu. Stąd już teraz wiele pytań do dyrekcji szkoły. – Nasi uczniowie zatrudnili się tam nawet w czasie wakacji. Nie żal im było wolnego – dodaje wicedyrektor Sylwia Żyburt-Wasilewska. – Zależy nam na tym, by młodzież miała pracę w regionie. Choć oczywiście życzymy im karier międzynarodowych.

A to w Gedii także jest możliwe, bo firma działa też na Węgrzech, w Niemczech, Hiszpanii, Meksyku, Indiach i USA. Ryszard Gongor podkreśla, że firmie najbardziej dziś zależy na średniej kadrze technicznej, bo najtrudniej ją pozyskać. Jest pod wrażeniem, jak przygotowuje się uczniów w „Elektroniku” i wierzy, że współpraca będzie się mocno rozwijać. Jak podkreśla dyrektor szkoły, pomogą w tym unijne pieniądze, które mają być przeznaczone na szkolnictwo zawodowe. Wszystko po to, by nauka (ta teoretyczna i praktyczna) była jak najbardziej atrakcyjna. Będzie się o tym można przekonać już we wtorek w godz. 9-14 podczas dnia otwartego. Wtedy też pojawią się inne firmy...

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.