Marek Weckwerth

Generalnie mierzą natężenie ruchu, ale kamery kręcą wszystko

Przy drogach krajowych rozwieszono tablice informujące o Generalnym Pomiarze Ruchu, z adnotacją o warunkach przetwarzania danych osobowych Fot. GDDKiA Przy drogach krajowych rozwieszono tablice informujące o Generalnym Pomiarze Ruchu, z adnotacją o warunkach przetwarzania danych osobowych
Marek Weckwerth

W całym kraju rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu na drogach krajowych i autostradach, który wykonywany jest co 5 lat. Niedługo pomiar odbędzie się także na drogach wojewódzkich naszego regionu.

- Wyniki takich pomiarów są podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym w Polsce, a zebrane dane są wykorzystywane przez administrację drogową m.in. do zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem sieci drogowej - wyjaśnia Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pomiar odbywa się za pomocą ustawionych przy drogach kamer.

W 2015 roku średnie natężenie ruchu na drogach krajowych wyniosło 11 tys. 178 pojazdów na dobę i było o 14 proc. wyższe niż w 2010 roku. Najbardziej obciążonymi odcinkami dróg (powyżej 100 tys. poj. na dobę) była trasa S8 w Warszawie, droga ekspresowa S86 na odcinku Sosnowiec - Katowice oraz autostrada A4 na odcinku przechodzącym przez Katowice.

Gdzie w regionie natężenie ruchu jest największe? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.