Giełda w Grudziądzu od czwartku ma nowego gospodarza

Czytaj dalej
Fot. archiwum/ Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Giełda w Grudziądzu od czwartku ma nowego gospodarza

Aleksandra Pasis

MPGN przejmuje targowisko hurtowe przy ul. Łyskowskiego.

- Przekazaliśmy obiekt pracownikom urzędu miejskiego - mówił w środę „Pomorskiej” Marcin Listopadzki. Urzędnicy z ratusza i MPGN-u pojawili się na targowisku w środę wczesnym rankiem, by wraz z dotychczasowymi dzierżawcami spisać zdawcze protokoły i przejąć klucze.

Zgodnie z postanowieniem radnych Grudziądza, od 1 czerwca targowiskiem hurtowym przy ul. Piłsudskiego zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami. - Pomimo szeregu formalności związanych z przejęciem giełdy, staramy się aby funkcjonowało ono bez większych utrudnień zarówno dla handlujących, jak i kupujących - mówi Zenon Różycki, prezes MPGN-u.
Osoby pracujące i odwiedzające targowisko nie powinny zatem odczuć zmian. Jak zapewnia MPGN, dziś ma nastąpić podpisanie nowych umów z dostawcami mediów: elektrownią, wodociągami. - Umowy są przygotowane i będą obowiązywały od 1 czerwca, po podpisaniu protokołu zdawczo - odbiorczego - wyjaśnia Zenon Różycki.

Także dziś mają być podpisywane umowy z dzierżawcami pawilonów. - Warunki dzierżawy i stawki czynszu pozostają bez zmian - dodaje prezes MPGN-u. - Planujemy też wprowadzić preferencyjne stawki wynajmu pomieszczeń na magazyny, nie związane bezpośrednio z handlem.

Ponadto wszystkie osoby zatrudnione na targowisku do jego obsługi, które wyraziły chęć dalszej współpracy, zostały zatrudnione na tych samych stanowiskach.

Jak zaznacza prezes Różycki, na wyraźny wniosek handlujących, zostają wydłużone godziny funkcjonowania giełdy: czynna będzie codziennie od godz. 20 do godz. 14 dnia następnego, a w soboty do godz. 12.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.