Gimnazjaliści na UMK

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Gimnazjaliści na UMK

Joanna Maciejewska

- Wcale nie wierzymy mitom, że edukacja na etapie gimnazjum to czas buntu, wszechogarniającej nudy i braku zainteresowania nauką - piszą na stronie www.fundacja.umk.pl/edukacja organizatorzy Uniwersytetu Młodych.

Uniwersytet Młodych przy UMK powstał z myślą o tym, by pokazać uczniom gimnazjów, że nauka może być pasjonującą przygodą, a ciekawie poprowadzone zajęcia mogą pogłębić zainteresowania, pomóc w odkrywaniu pasji i dokonywaniu jak najlepszych wyborów w kwestii dalszej edukacji.

Uniwersytet Młodych to trwający cały rok projekt edukacyjny Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici, dedykowany uczniom klas I-III gimnazjum. Młodzież może uczestniczyć w osiemnastu dwugodzinnych zajęciach, które będą odbywać się w czwartki w godzinach 17-19.

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia w ramach III edycji Uniwersytetu Młodych. Są jeszcze wolne miejsca na czterech zróżnicowanych profilach, które pozwalają gimnazjalistom zgłębić tajniki wybranych specjalizacji. Do wyboru jest: Chemia doświadcza(l)na na co dzień; Programowanie aplikacji internetowych; Jak ożywić grafikę? Animacja i projektowanie graficzne; Dziennikarstwo telewizyjne.

Koszt rocznego udziału w zajęciach wynosi tysiąc złotych. Grafik zajęć oraz informacje dotyczące formy zapisów i liczby dostępnych miejsc znajdują się na stronie internetowej Fundacji AMICUS.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.