Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Michalczyk

Gmina Łapanów straci dotację na nowy most w Kamyku? Jest kłopot, bo sama tonie w długach

Piotr Bułat wskazuje na fatalny stan techniczny mostu w Kamyku. Jeszcze rok temu jeździły tędy samochody. Od 7 lipca 2017 roku obiekt stoi zamknięty. Fot. Paweł Michalczyk Piotr Bułat wskazuje na fatalny stan techniczny mostu w Kamyku. Jeszcze rok temu jeździły tędy samochody. Od 7 lipca 2017 roku obiekt stoi zamknięty. Korzystają z niego tylko piesi
Paweł Michalczyk

Mieszkańcy Kamyka już prawie rok muszą korzystać z objazdów z powodu zamkniętego mostu na Stradomce. Ich radość z informacji o przyznaniu gminie rządowej dotacji na budowę nowej przeprawy szybko zgasił niepokój. Borykający się z kłopotami finansowymi samorząd ma bowiem problemy ze znalezieniem miliona zł na tzw. wkład własny do tej inwestycji.

Rozlatujący się drewniany most w Kamyku został zamknięty w lipcu 2017 roku. Od tamtej pory, aby dostać się na drugą stronę rzeczki i dalej, do Łapanowa, trzeba nadłożyć blisko 6 kilometrów, jadąc przez Sobolów. Dodatkowo objazd poprowadzono wąską i krętą drogą, na której nieraz dochodzi do kolizji.

Musimy nadkładać drogi

Na utrudnienia skazani są mieszkańcy Kamyka oraz część sąsiadów przysiółka Sieradzka w Sobolowie - w sumie kilkadziesiąt osób. - Żeby dojechać do Łapanowa, tracimy dwa razy więcej czasu niż dawniej - skarży się Jadwiga Bukowska.

- Dobrze, że jest przejście przez most i można iść na busa, którym jeżdżę do szkoły. Inaczej czekałby mnie długi spacer do Sobolowa - mówi Jessica Bukowska, uczennica ZS 3 w Bochni.

Uciążliwości związane z zamknięciem mostu dla ruchu dają się też we znaki Zofii Bułat. Starsza pani rzadko wychodzi poza własne podwórko. - Dzieci muszą nadkładać szmat drogi, kiedy chcą mnie odwiedzić - narzeka.

- Most w tym miejscu jest bardzo potrzebny, korzystali z niego wszyscy, którzy tu mieszkają - dodaje Piotr Bułat.

Nadzieję w serca mieszkańców wlała informacja o rządowej promesie na budowę nowego mostu w wysokości 4,5 mln zł.

Czytaj więcej, a dowiesz się kto pożyczy bankrutowi takie pieniądze.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.