Gorsety znów są w modzie, czyli odnaleźć w sobie kobietę

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Paulina Padzik

Gorsety znów są w modzie, czyli odnaleźć w sobie kobietę

Paulina Padzik

- W gorsecie kobieta czuje się jak milion dolarów. Każdy się wtedy ogląda - mówi Karolina Rolska, krakowska gorseciarka i apeluje, żebyśmy pokazywały swoją kobiecość częściej.

Piersi, talia i brzuch zasługują na dobry gorset. Marzeniem kobiety jest piękna sylwetka, a gorset może je łatwo spełnić. Nosiły go królowa Elżbieta, żona Clauda Moneta i Madonna. Jako pierwsza gorset zdjęła Coco Chanel. A za nią kobiety z całego świata.

- Wokół gorsetów urosło przez stulecia wiele mitów, dlatego wiele osób dalej uważa, że są narzędziami tortur - mówi gorseciarka - Ale każda kobieta powinna mieć w swojej szafie coś, co doda jej pewności siebie i sprawi, że poczuje się kobieco - dodaje. Dla niektórych może to być po prostu sukienka, dla innych szpilki. Albo właśnie gorset.

W Polsce nazywało się go „sznurówką”, od charakterystycznych wiązań na plecach i jeszcze trzysta lat temu nosiło się go na co dzień. Dziś jest raczej dodatkiem, używanym rzadko i od święta. A przecież gorset to seksapil w czystej formie. Podkreśla atuty kobiecego ciała - wyszczupla talię, spłaszcza brzuch, uwydatnia piersi. Odpowiednio dobrany działa jak gumka do ścierania - wymazuje z sylwetki wszelkie niedoskonałości. - Gorset nie odbierze nam nagle 15 kilogramów z wagi, ale zamaskuje niedoskonałości - zaznacza Karolina.

W dalszej części dowiesz się:

  • jak dopowiednio dobrać gorset
  • dlaczego Karolina została gorseciarką
  • czy moda na gorsety ma szansę wrócić.
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Padzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.