Sławomir Bromboszcz

Góry śmieci ciągle leżą przy kontenerach. Dodatkowe pojemniki trzeba kupić samemu

Sterty śmieci zalegają przy stanowisku kontenerowym na ul. Głogowej w Trzebini. Ludzie chcą dodatkowych pojemników Fot. Wojciech Hajduk Sterty śmieci zalegają przy stanowisku kontenerowym na ul. Głogowej w Trzebini. Ludzie chcą dodatkowych pojemników
Sławomir Bromboszcz

Mieszkańcy wielu osiedli w miastach regionu narzekają na góry śmieci leżących w pobliżu kontenerów na odpady. Ludzie w blokach nie mają miejsca na magazynowanie śmieci i na bieżąco wyrzucają wszystkie zbędę rzeczy.

Najgorzej jest w czasie świąt i w lecie. To wtedy rusza lawina porządków i remontów, a kontenery na osiedlach zalewają śmieci, także takie, które powinny trafić do punktów zbiórki odpadów wielkogabarytowych - stare meble i dywany. Pojemników jest zbyt mało nawet na „zwykłe” śmieci, więc ludzie kładą wyrzucane przedmioty i śmieci obok nich.

- Nie wiem, dlaczego nikt nic z tym jeszcze nie zrobił. Wystarczyłoby częściej opróżniać kontenery i nie byłoby problemu - mówi Zdzisław Wątor z os. Widokowego w Trzebini.

Podobnie wygląda sytuacja na innych osiedlach, m.in. Krakowska w Trzebini, Młodości i Niepodległości w Chrzanowie. Problemem ostatnio zainteresował się Wojciech Hajduk, radny gminy Trzebinia.

- W zatrważającym tempie rośnie dzikie wysypisko śmieci w rejonie stanowiska kontenerowego przy ul. Głogowej w Trzebini. Zarządcy wspólnoty wystąpili z ponownym wnioskiem o poszerzenie istniejącego stanowiska na odpady, ale czy to pomoże? - zastanawia się radny.

Dostawią nowe kontenery?

Liczba pojemników przysługujących danej nieruchomości zależy od liczby zadeklarowanych przez jej zarządcę mieszkańców. Standardowy limit wynosi 15 litrów odpadów na jednego mieszkańca tygodniowo, niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny czy blok.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • skąd bierze się nadmiar śmieci przy kontenerach na blokowiskach?
 • dlaczego zalegające odpady stwarzają zagrożenie?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.