Gorzowski teatr będzie wystawiał sztukę ze Stilonem w tle

Czytaj dalej
Fot. Anna Rimke
Anna Rimke

Gorzowski teatr będzie wystawiał sztukę ze Stilonem w tle

Anna Rimke

- Warto tworzyć mitologię miasta i dopełniać jego historię takimi spektaklami - mówi Jacek Głomb, reżyser przygotowywanego właśnie spektaklu „Stilon - najlepszy ze światów”.

W czwartek odbyło się spotkanie aktorów z reżyserem i pierwsze czytanie tekstu sztuki. Póki co szczegóły fabuły owiane są tajemnicą. Wiadomo na pewno, że nie będzie to typowa historia Stilonu, zakładu w którym kiedyś prawie z każdej rodziny ktoś pracował. - To historia fikcyjna, ale bardzo prawdopodobna. Nie ma w niej też prawdziwego bohatera. Ale ta postać jest inspirowana Kazimierzem Jankowskim, poetą - robotnikiem, który pracował w Stilonie - tłumaczy Katarzyna Knychalska, autorka „Stilon - najlepszy ze światów”.

Od lewej: Małgorzata Bulanda - scenograf, Katarzyna Knychalska -  autorka sztuki, Jacek Głomb - reżyser i Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru Osterwy w
Anna Rimke Od lewej: Małgorzata Bulanda - scenograf, Katarzyna Knychalska - autorka sztuki, Jacek Głomb - reżyser i Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru Osterwy w Gorzowie.

Pomysłodawcą spektaklu jest Jan Tomaszewicz, dyrektor gorzowskiego teatru oraz Jacek Głomb, reżyser, jednocześnie dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, który ma na swoim koncie podobne spektakle wpisujące się w mitologię różnych miast.
Premiera „ Stilonu - najlepszego ze światów” jest zapowiadana na 12 marca. Spektakl będzie grany na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, czyli dawnym „Chemiku” należącym jeszcze do 1994 r. do Stilonu.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.