Jakub Keller

Grudziądzanie dostaną dotacje na żłobek i zatrudnienie niani

Grudziądzanie dostaną dotacje na żłobek i zatrudnienie niani Fot. Archwium polskapress/zdjęcie ilustracyjne
Jakub Keller

Osoby pracujące oraz bezrobotne, sprawujące opiekę nad dziećmi mającymi nie więcej niż trzy lata, mogą skorzystać z projektu służącego aktywizacji zawodowej.

Korzyści z udziału w projekcie będzie sporo. Zakłada on bowiem wsparcie w formie refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w żłobku w wysokości do 800 złotych miesięcznie, a w klubie dziecięcym do 600 zł.

Rodzice będą mogli liczyć na dotacje do wynagrodzenia dla opiekuna dziennego, który przejmie opiekę nad dzieckiem (maksymalnie 600 zł/miesiąc) oraz na finansowe wsparcie (maksymalnie 800 zł/miesiąc) na pokrycie wynagrodzenia i kosztów składek na ubezpieczenie społeczne dla niani.

Na czym polega ten projekt? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.