Łukasz Szalkowski

Grudziądzki patrol policji najlepszy w regionie

Najlepsi patrolowi w regionie. Grudziądzanie stoją pierwsi z prawej: Paweł Zaremba i Patryk Wyłupski. Puchar trzyma zastępca naczelnika Tomasz Tyszk Fot. KMP Policji w Grudziądzu Najlepsi patrolowi w regionie. Grudziądzanie stoją pierwsi z prawej: Paweł Zaremba i Patryk Wyłupski. Puchar trzyma zastępca naczelnika Tomasz Tyszko
Łukasz Szalkowski

Posterunkowi Paweł Zaremba i Patryk Wyłupski wygrali wojewódzkie eliminacje policyjnego ogólnopolskiego turnieju „Patrol roku”.

Puchar wraca do Grudziądza po niemal 20 latach przerwy.

- Chapeau bas dla tych dwóch wspaniałych policjantów - chwali ich przełożony asp. szt. Artur Kujawa z grudziądzkiej komendy policji.

W Bydgoszczy zorganizowano wojewódzki etap zawodów par patrolowych, w których biorą udział najlepsi policjanci z całego regionu. Grudziądz reprezentowali posterunkowi: Paweł Zaremba i Patryk Wyłupski. To młodzi policjanci, których przygoda w mundurach trwa dopiero od kilkunastu miesięcy. Już zdobyli uznanie i zaufanie przełożonych i zostali wybrani, by reprezentować swoją komendę. - W ub. roku też wybrałem na zawody młodych policjantów i zajęli trzecie miejsce. W tym roku postanowiłem postawić na jeszcze młodszych. Widzę chęci tych młodych policjantów, zaangażowanie w służbie i kreatywność - mówił asp. szt. Artur Kujawa.

Grudziądzka para patrolowa zwyciężyła, pokonując 20 innych drużyn z całego województwa. Wymagało to dużej wiedzy i umiejętności. Zawody składały się bowiem z wielu konkurencji. - Turniej zaczynał się od testu wiedzy ogólnej, następnie był sprawdzian z techniki obezwładniania, później strzelanie z broni, tor przeszkód i sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy - wymienia Patryk Wyłupski.

Młodzi funkcjonariusze w każdej konkurencji startowali w parze. Do klasyfikacji ogólnej liczyły się wyniki obu policjantów. - Przygotowania trwały dwa tygodnie, od kiedy dowiedzieliśmy się, że wystartujemy w zawodach. Tak naprawdę ćwiczymy jednak razem od około roku - zdradza Patryk Wyłupski. - Te umiejętności z pewnością przydadzą się w codziennej pracy. A tym bardziej chęci i zaangażowanie - mówi asp. szt. Artur Kujawa.

Drugie miejsce w turnieju zajęli policjanci ze Żnina: sierż. szt. Maciej Borkowski i st. sierż Marcin Szymański. Na trzecim stopniu podium stanęli funkcjonariusze z Tucholi: sierż. Janusz Narloch i post. Jarosław Komza.

Policjanci z Grudziądza i Żnina będą we wrześniu reprezentowali nasze województwo podczas ogólnopolskiego etapu turnieju w Słupsku.

Łukasz Szalkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.