Daniel Dreyer

Grudziądzki szpital ma pieniądze na duże zakupy. Dzięki komu?

Pieniądze, które szpital otrzyma z konkursów, pokryją ok. 85 proc. wydatków. Resztę, 15 proc. kosztów, w swojej kasie znaleźć musi miasto. Fot. archiwum Polska Press Pieniądze, które szpital otrzyma z konkursów, pokryją ok. 85 proc. wydatków. Resztę, 15 proc. kosztów, w swojej kasie znaleźć musi miasto.
Daniel Dreyer

Na nowy sprzęt grudziądzki szpital otrzyma około 5 mln złotych. Czyja to zasługa: posłanki czy autorów wniosku?

Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło konkurs i z unijnych pieniędzy grudziądzka lecznica otrzyma 4,4 mln zł na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Na tym oddziale potrzebny jest nowy tomograf komputerowy, bo dotychczasowy jest tak wyeksploatowany, że się psuje. Kupimy też mobilny rentgen, którym będzie można wykonywać zdjęcia na oddziale łóżkowym SOR-u - mówi Marek Nowak, dyrektor lecznicy.

Jakie zmiany czekają grudziądzki SOR? Dzięki komu szpital otrzyma pieniądze z Ministerstwa Zdrowia? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.