Joanna Mrozek

Grupę Szaleni połączyła wspólna pasja do muzyki oraz miłość do korzeni. Grają, bo chcą promować Sądecczyznę

Młodzi muzycy chcą nagrać swoją pierwszą płytę. Pomysłów im nie brakuje i nie boją się wyzwań. Fot. archiwum zespołu Młodzi muzycy chcą nagrać swoją pierwszą płytę. Pomysłów im nie brakuje i nie boją się wyzwań.
Joanna Mrozek

Są młodzi, ale mają wielki talent. Połączyła ich wspólna pasja. Kochają muzykę i chcą być utożsamiani z regionem sądeckim. Grupa Szaleni tworzy od czterech lat w sześcioosobowym składzie. Ostatnio nagrali piosenkę „Dotyk”, która na kanale YouTube w ciągu dziesięciu dni została odtworzona aż 18 tysięcy razy.

Zespół Szaleni tworzą młodzi ludzie z wielką pasją do muzyki, którą mają we krwi. Każdy z nich pochodzi z muzykalnej rodziny, nie brak im talentu oraz umiejętności. Alicja Kwit to wokalistka o anielskim głosie, Filip Ogorzałek gra na saksofonie, Mariusz Gieniec na saksofonie tenorowym, Michał Suchanek - perkusja, Michał Opoka - bas, a Konrad Wójs to klawiszowiec.

Mają zaledwie po dwadzieścia kilka lat, a już robią karierę. Oprócz spełniania się muzycznie młodzi muzycy pracują oraz studiują. Mimo że pochodzą z całkiem różnych miejscowości, to ich drogi spotkały się częściowo w szkole muzycznej oraz w liceach w Nowym Sączu. Jak przyznaje Konrad Wójs na początku chcieli grać muzykę weselną, występować na różnych zabawach i wydarzeniach, jednak członkowie zespołu Szaleni postawili na oryginalność i tworzą własny repertuar.

- Chcemy stworzyć coś swojego, dlatego postanowiliśmy grać muzykę pop połączoną z folkiem, żeby promować kulturę naszego regionu, bo chcemy być utożsamiani z Sądecczyzną - mówi Konrad.

Szaleni nie zrezygnowali z grania na weselach, a w wolnych chwilach pracują nad nowymi kawałkami, bo chcą pozostawić po sobie ślad.

Czytaj więcej o młodych ludziach z wielką pasją do muzyki.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Mrozek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.